SamuelG
25.06.13,17:13
Bývam v petržalskom paneláku a stala sa mi taká vec že z ničoho nič mi v dvoch izbách nejdú otvárať veľké plastové okná (v každej izbe sú tri okná dve malé a jedno veľké). Zdá sa akoby veľké okná v dvoch izbách nejak klesli a teraz drhnú o spodnú stranu rámu.

Tá vec na obrázku 2 umiestnená na spodnej časti rámu okna, lepšie povedané tá ošúchaná umelá hmota vedľa nej drhne o tú kovovú vec na obrázku 1. (sorry za výrazy ale neviem ako to mám nazvať)
Tá vec na nastavovanie okna je na obrázku 3 aspoň myslím
Na obrázku 4 je pravdepodobne typ okien a výrobca.

Nevie niekto poradiť ako daný problém odstrániť?
arizona
25.06.13,15:23
Ako stare su tie okna? Ak su v zaruke tak reklamuj. Ziadna cast by nemala driet o ram okna,lebo sa ti znici...Mozno treba aj pristelovat,ale ak mas nejaku cast poskodenu, tak skus vyreklamovat.
Na obr.c 4 je znacka kovania /maco/,nie vyrobca okien
erik555
25.06.13,15:33
Ked su este v zaruke, tak zavolat predavajuceho...inak pozri video
http://www.youtube.com/watch?v=jEZUTo9NpQM

Vyrobca by mal byt uvedeny aj na ramikoch skiel...nielen typ izolacneho skla, ale aj pre akeho vyrobcu okien boli tie skla vyrobene!
SamuelG
25.06.13,16:06
no už v záruke nebudú. Som kupoval už prerobený byt a tie okná tam jednoducho boli. Ja sa v oknách vážne nevyznám takže som nevedel že Maco je značka kovania.
erik555
25.06.13,16:07
tak aspon pozri na ramiku skiel vyrobcu okien. ten by mal byt uvedeny na konci...takto by si mohol kontaktovat zastupcu vyrobcu okien v tvojom okoli.
SamuelG
25.06.13,16:10
toto video je dobré. Myslím že to zvládnem spraviť aj ja len musím si zohnať správne náradie
220870
25.06.13,16:54
Toto sa nedá reklamovať.Môžete skúsiť požiadať montážnu firmu či by vám to neprišli doštelovať.Na oknách sú tri body skrutky ktorými sa to dá nastaviť.