bardejovcan3
25.06.13,18:22
Dobry den som vlastnikom ornej pody a chcel by som cast previest na stavebny pozemok aby som tam postavil RD. Pozemok sa nachadza mimo zastavaneho uzemia a uzemny plan tam vraj nerata s vystavbou. Pritom v blizkosti tj. par metrov od pozemku je servis a firma na spracovanie mäsa. Chcem sa spytat ci je to mozne a ako treba postupovat dakujem.
draik
25.06.13,19:47
Zmeniť územný plán, o čo rozhoduje obecne/mestské zastupiteľstvo. Obvykle to trvá dlho a nie je to lacné, najmä, ak bude potrebné vypracovať štúdie.
bardejovcan3
25.06.13,20:12
To ci nie je v UP vsak neviem na 100 percent pretoze na jednej strane pozemku su servis a dalsie budovy a na druhej strane chatky.
wagner
25.06.13,20:31
Stačí keď poslanci OZ súhlasia s výstavbou s tým, že keď sa bude otvárať ÚP, tak to tam dajú dokresliť. Robí sa to u nás bežne.Na základe uznesenia OZ môžeš vybavovať vyňatie a ďalšie náležitosti.
bardejovcan3
25.06.13,20:54
velakrat som cital o nejakom vynati z pozemkoveho fondu konkretnu zastavanu polochu ako to s tym je v mojom pripade?
arizona
25.06.13,21:23
To chces naozaj postavit dom vedla masokombinatu a autoservisu? Ved ani okna nebudes moct otvorit,bude ti smrdiet cely dom. Asi aj preto sa tam neplanuje vystavba rod.domov
bjuty smis
26.06.13,08:01
a nie je práve to dôvod ( bitúnok, servis), že sa tam neráta s výstavbou ?
wagner
26.06.13,14:49
Musíš mať najprv súhlas obce, potom GP aký pozemok potrebuješ vyňať, pokiaľ sa nejedná o celú parcelu. A na PPLH Ti dajú tlačivo a doložíš im doklady. Potom vydajú rozhodnutie o vyňatí.