alenka57
26.06.13,09:27
Chcem sa opýtať na jednu vec, prečo reaguje telo môjmu známemu tak, že sa v noci nadmerne potí, ale až tak, že ráno má úplne mokrú plachtu, pyžamo, a taktiež paplon z vnútornej strany, až sa to pyžamo môže žmýkať. Spozoroval, že takto jeho telo reaguje vtedy, ked očakáva napr. stres, ked ho čaká na druhý deň napr. zodpovedný obávaný rozhovor, vyriešenie nejakej dôležitej úlohy, a pod., ale aj vtedy sa veľa v noci potí, ked´napr. absolvoval fyzickú únavu, napr. náročný hokej, alebo futbal. Absolvoval aj vyšetrenie krvi, výsledok bol OK, ani so štítnou žľazou nemá problém.
Prosím o odborný názor.
Ďakujem.
Indeed
26.06.13,07:31
neviem či to bude odborný názor, asi nie ale ked sa potí nech sa neprikrýva paplonom, bude sa potit menej...
J.Balazovjech
27.06.13,01:08
Dobry den,
taketo nocne potenie moze mat viac pricin. Uziva pacient dlhodobo nejake lieky? Prekonal nedavno nejake vaznejsie ochorenie? Pricinou moze byt nizka hladina glykemie, oslabena imunita, nadorove ochorenie, zapalove ochorenia.
Dalej sa moze jednat o poruchu potnych zliaz ako nasledok stresov, infekcnych chorob, porucha CNS, nedostatok vitaminu D.
buchač
27.06.13,05:56
Citácia :

Prosím o odborný názor.

Odpoveď , nie odborný názor :
Popis problémov je vcelku normálny , no tento subjektívny pohľad by mal posúdiť objektívnym vyšetrením odborník , ktorému sa zvykne vravieť lekár ...

Vyšetrenie krvi ukáže nejaké výsledky , no nie všetko sa dá z toho vyčítať ...
Štítna žľaza je pôvodcom viacerých problémov , no nemusí práve u dotyčného problémy robiť ...
Nandrolon
27.06.13,06:41
Tiež sa mi to niekedy stáva, ale až v takej miere že sa v noci musím komplet prezliecť, lebo by sa to dalo žmýkať...
Je to normálne u niektorých ľudí, vplýva na to stres, fyzická a psychická námaha a stačí niekedy aj slabé nachladnutie čo človek ani nemusí spoznať.
S tým prikrývaním čo radil indeed je somarina, pretože okamžite ochorie. Toto totiž nie je potenie "z tepla" ale z iných príčin. Toto potenie prebieha aj vtedy ak je dotyčnému napr. zima. Môže mať husiu kožu, triasť sa od zimy a spopod pazúch mu bude tiecť prúdik potu...
PS: som zdravý, všetko O.K.
Ja mávam toto potenie aj po alkoholovej oslave, napr. druhú noc...
Viem o viacerých zdravých ľuďoch, ktorí sa takto potia. Je to proste vlastnosť človeka podobná ako keď je niekomu stále zima a aj v lete v obývačke sa prikrýva dekou /osobne poznám jednú osobu/ a druhý chodí v zime po vyvetranom byte v krátkom tričku /môj prípad/.
Nandrolon
27.06.13,06:43
Potiť sa bude rovnako akurát ochorie.... Tento druh potenia nijako nesúvisí s teplotou v miestnosti...
Indeed
27.06.13,07:30
,,ale suvisi, možno z 30% ale suvisi, mne sa to tiež stáva,ked sa neprikryjem potím sa oveĺa menej....