Martin Karas
27.06.13,23:58
Zdravím. Kvôli horizontálne rastúcej osmičke na ľavej strane (ktorá je už vonku) sa mi totálne zničil, rozpadol a rozlámal zub vedľa (sedmička). Viac ako polka zubu je preč - podľa rtg snímku je poškodený aj koreň - z dôvodu, že osmička naň tlačila. Momentálne ma to dosť bolí - nakoľko je to otvorené a som cca 2 mesiace po chirurg. odstránení osmičky. Je možné zub ešte zachrániť, alebo jediné riešenie je vytrhnúť. Mám tak drahú zubárku, že záchrana ma bude stáť niekoľko sto eur . Ale dať si ho zase vytrhnúť - a budem tam mať dieru ako svet - nakoľko mi tam budú chýbať už dva zuby. Poraďte.
buchač
28.06.13,04:37
Citujem z jednej stránky .... :

Zubné náhrady sú náhrady chýbajúceho zuba alebo aj všetkých zubov. Náhradou možno robiť obnovenie veľmi poškodených zubov.V živote vzniká situácia, keď musí byť vytrhnutý zub alebo keď vás postihne choroba, následkom ktorej vypadávajú zuby. Najčastejšie prichádzame o zuby v dôsledku kazov, často ide o paradontitídu. Zuby vypadávajú aj postupom rokov, keď nastupuje staroba.

Možností ošetrenia vášho chrupu a akú náhradu zvoliť vám vo všetkých prípadoch poradí zubný lekár. Existuje množstvo možností a riešení ako nahradiť každý zub, či už ide korunky, mostíky, snímateľné zubné náhrady /zubnej protézy/ až po implantát.
kopretinka
28.06.13,05:54
záleží na tom,čo ti poradí zubárka.Ale takto poškodený zub sa asi nedá zachrániť.Po vytrhnutí si daj urobiť náhradu,pretože ostatné zuby sa časom rozostúpia.......je to drahé,ja mám takto vyriešenú len jednu dieru,na tú druhú nemám prachy.....
Mackovka
10.07.13,11:18
Aj keď to nebude lacné, zub vždy stojí za záchranu. Iba aj je na koreni hnisavý vačok, je záchrana nemožná. Určite by som si ho nedala vytrhnúť.
bea
10.07.13,11:31
Určite by som uvažovala o zachránení zuba. Ja mám jeden zub, ktorý už má len prednú stenu, je mŕtvy a už som si tiež myslela, že musí ísť von. Zubár mi ho "zaplátal" obrovskou plombou, ktorá drží už skoro 10 rokov.... Ale to všetko záleží od toho, čo poradí zubár. Iste sa nedajú všetky zuby takto zachraňovať.