mondes
28.06.13,14:35
Ahojte, prosím Vás, ak máme so zamestnancom uzatvorenú dohodu o PČ na určitú dobu do 30.9.2013, ale ukončujeme s ním pracovný pomer dnes, t.j.28.6.2013, nebude to problém? Nevadí, že tá dohoda bola na určitú dobu? Ďakujem pekne.
Tweety
28.06.13,12:43
A máte v nej určený spôsob skončenia?
Lebo platí toto:§228a
3) Dohoda o pracovnej činnosti sa uzatvára na určitú dobu alebo na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15 - dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom sa písomná výpoveď doručila.
mondes
28.06.13,12:51
Nie, je v nej uvedené len to, že sa uzatvára na dobu určitú do 30.9.2013, ale dnes mi volal zamestnávateľ, že mám odhlásiť z SP a ZP toho a toho dohodára. Takže ptrebujem zistiť, či to ukončenie je dohodou, však? A potom by to bolo ok?
Tweety
28.06.13,12:57
musíš postupovať podľa §228a odst. 3, ktorý som uviedla.
mondes
28.06.13,13:01
V §226 odst.3 sa okrem iného píše:
Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len na prípady, v ktorých možno okamžit skončiť PP. (Čo to znamená?) Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju skončiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu. ...takže tá posledná veta znamená, že ak sa dohoda ukončí dohodou, tak je to ok.
...tweety, správne to chápem? Ďakujem.
Tweety
28.06.13,13:04
AK nie je možné skončiť okamžite(nie sú dôvody), tak jedine obojstrannou dohodu,ak sa nedá , tak VL 15 dní.