palo44
01.07.13,09:24
Prajem pekný deň všetkým. Už asi 40 dni má trápia bolesti hlavy v zadnej hornej časti. Po užití tablety od bolesti hlavy (bral som paralen a ibalgin) ma bolesť prejde asi na 4 hodiny, ale potom sa znova vráti. Mám 19 rokov a až do chvíle odkedy začali moje bolesti som nemal žiadne zdravotné problémy. Obvodnú lekárku som videl maximálne raz do roka, aj to som prišiel len na preventívnu. Bolesti hlavy sa zhoršujú po cvičení, ale aj počas mentálnej námahy. Bol som na MR, kde zistili, že mozog nemá žiadne poškodenie, u kardiológa som bol tiež, dostal som aj holter, ale primár povedal, že krvný tlak v priemere 122/65 je dobrý, krv, moč, očný tlak tiež v poriadku. Cítim sa celkovo vyčerpaný, ťažko sa mi sústredí, ako keby mi došli myšlienky, no proste akoby som celý vyhorel. Pred mesiacom som absolvoval maturitnú skúšku a počas 20 minút prípravy som nebol schopný myslieť, akoby mi úplne došla šťava, musel som sa strašne premáhať, ale nespravil som si ani jednu poznámku . Doposiaľ som nemal žiadne problémy s koncentráciou, pamäťou a motiváciou, napr. aj 2 knihy som prečítal za jeden deň. Keď som bol u obvodnej, tak mi povedala, že keď pôjdem niekde na diskotéku resp. do baru, tak mám vždy vypiť všetko, aby mi niekto nemohol nič pridať, vraj bolo niekoľko takých prípadov. A domnievam sa, že aj ja som ďalší. Bolesti začali práve 2-3 dni potom, čo som bol so spolužiakmi posedieť v bare a neskôr sme vyšli všetci von z podniku iba jeden chlapík v čiernom ostal pozerať hokej. Vo vnútri bol sám asi 10 minút a pohár s kofolou ostal na stole. Nebol to môj, ale bol som smädný a obsluha bola pomalá, tak som ho vypil. Potom mám menšie 2-dňové okno a potom bolesti hlavy, ktoré trvajú až dodnes. Prosím všetkých o rady ako ďalej postupovať. Ďakujem veľmi pekne vopred za Vaše rady.
Jurivo
02.07.13,06:48
Najskôr musím reagovať na tú kofolu. Aj keby som bol neviem ako smädný nikdy by som sa nedotkol nápoja, ktorý nie je môj. Ani si nevieš predstaviť čo všetko takto môžeš dostať ako "darček".
K tým bolestiam hlavy. Daj si skontrolovať krčnú chrbticu. Môžu byť posunuté stavce alebo minimálne spazmy na krčných svaloch alebo na trapézovom svale.
Bolesti v zadnej časti hlavy môžu poukazovať aj na nerovnováhu energie v meridiáne močového mechúra.