1ivanka
02.07.13,20:56
Dobry den,
som zamestnana na dobu urcitu druhy krat (1x-sept.2011, 2x-sept.2012). Predtym som bola zamestnana 2 roky vkuse u roznych zamestnavatelov. Som tehotna, termin porodu je vo februari. Chcem sa spytat, ako mam najefektivnejsie vyriesit situaciu, aby som nebola "stratova", kedze predpokladam, ze mi zmluvu v sept. uz nepredlzia. Mozem ist na PN? Bude mi vyplacane nemocenske? Budem sa musiet niekde hlasit, prip. si nieco platit? Ako to bude s materskou?
Dakujem za odpovede.
i.
veronikasad
02.07.13,19:12
Bola si tehotná v čase skončenia prac.pomeru ? Kedy skončil pracovný pomer ?
1ivanka
03.07.13,04:55
Ano.som tehotna.prac.pomer konci v septembri.
petra.foltanova
15.07.13,11:30
Kedze si na dobu urcitu, tehotenstvo ani PN neoddialia koniec pracovneho pomeru. A verim aj, ze ako tehotna je problem najst si nove zamestnanie. Na PN mozes ist, zarucis si tym prijem, pokial budes este v ochrannej lehote. No nepracovanie ti moze narusit vyplacanie materskej...
Mila123
15.07.13,11:36
nesúhlasím, Petra, zavádzaš......
petra.foltanova
15.07.13,11:44
ako nezamestnana nemusi splnat dobu VZ pred vyplacanim materskej. ak mas iny nazor, mozes ho kludne pridat, rada sa priucim. toto je len moj nazor.
Katy a R
15.07.13,12:06
Dní poistenia máš dosť ... takže nárok na materké budeš mať - platí pre teba ochranná lehota 8 mesiacov . VZ sa ti bude počítať z roku 2012 (ak sa medzitým nezamestnáš.
to isté DPN ..
ja by som skúsila aj materskú z dvoch poistení (dobrovoľne sa poistiť teraz) - ale možno máš dostatočný VZ v terajšom zamestnaní..?