tuareg
04.07.13,09:58
Chcel by som vedieť kedy mám dostať preplatok na účet.

Za odpoveď ďakujem.
Jana Acsová
04.07.13,08:05
Aký preplatok?
Tweety
04.07.13,08:06
Ak je to preplatok z vyúčtovania bytu, máš to uvedené v prehľade, ktorý si musel dostať. Väčšinou je to do 15 dní, niektorí správcovia majú aj 40, tak pozri.
misoft
04.07.13,15:08
Čítaj vo vyúčtovaní - tam je to jasne napísané.
Vo väčšine prípadov (špecialita vyúčtovania) - nedoplatky OKAMŽITE do 15 dní, preplatky po ukončení reklamačnej doby (to jest 30) a majú na to max. 30 dní - takže od 30 do 60 dní od doručenia vyúčtovania.

Zaujímavosťou je, že pri nedoplatkoch žiadna reklamačná doba nebeží, pri preplatkoch však hej.
Takže si preplatky, teda peniaze, ktoré im v podstate nepatria, bezúročne požičajú a nakladajú s nimi (a uložia na mesačný termínovaný účet a úroky sú zase ich ziskom).
buchač
04.07.13,15:11
Ak sa jedná o preplatok za byt , pokiaľ viem ( respektíve v mojom okolí je to tak ) , tak tieto sa vyplácajú na základe poštového poukazu na dodávacej pošte...

Samozrejme podľa litery zákona .....
misoft
04.07.13,15:45
Hehehe - ja som tie ich poznámky pod čiarou obrátil proti ním.
A preplatok som mal 20 dní po vyúčtovaní. Len som im naznačil, že pokiaľ zaplatenie nedoplatku voči nim nemá na reklamáciu odkladný účinok, tak isto vyplatenie preplatku mne tiež nemá odkladný účinok - pretože v tom prípade sú oni dlžníci a za omeškanie vyplatenia im budem účtovať úroky (0.2% + 5 percentuálnych bodov podľa nariadenia NBS - teda 5,2%)+ poplatok z omeškania 25€ za každý započatý mesiac.
Prišli!!!!