Janka18.1
06.07.13,15:58
Dobrý deň. Pred pár dňami sme našli v mussli čokoládových lupienkach malých chrobákov, ktorí môžu mať tak okolo 3mm. Nakoniec nám naliezli skoro všade. Do vrchnáka od kečupu, do múky, chleba, ryži a podobných vecí a potravín. Nevieme sa ich nijak zbaviť. Niekoľkokrát sme celú kuchyňu vypratali, všetko preosiali, vyčistili a stále sa objavujú. Nevieme ani čo sú to za chrobáky. Priložím aj fotky, ak by to vedel niekto identifikovať. Len nás prosím vás niekto pomôžte, aby sme sa ich vedeli už zbaviť. ďakujem
lujza.j
06.07.13,14:05
kde boli treba všetko zahodiť....niekde bol určite zdroj .....
Žabinka
06.07.13,14:21
Janka18.1
06.07.13,18:54
no najprv sme všetko vyhodili, ale také ako múka a tak mamina preosiala. na ďalší krát keď sme ich našli, tak sa už úplne všetko vyhodilo, ale stále ich nájdeme. Horšie je to, že sa mi zdá, že vychádzajú zo špár a podobne. Dočítala som sa o určitých chrobákoch, že sa pod dlážkami a v stenách rozmnožujú. Pár krát sme ich našli na stenách a jeden bol pri jednej špáre, takže neviem či je to tak. Ale ak hej, tak neviem ako sa tam dostaneme
Janka18.1
06.07.13,18:56
aj ja som ho už pozerala, ale neviem vám povedať, pretože je ozaj straašne malinký. Fotky sú robené cez lupu+priblížené mobilom. Pravdupovediac...do chrobákov sa nevyznám a príde mi každý taký istý, ale zdá sa mi, že tí, čo sú u nás majú dlhšie tykadlá v porovnaní s týmto obrázkom. Nevravím, že to nie je on, ale zdá sa mi to tak.
Janka18.1
06.07.13,19:04
a teraz som si ešte prečítala ten článok k tomu a oni nesmrdia a nelietajú :) Majú síce krídla, ale nelietajú
lujza.j
06.07.13,19:06
ak nebudú mať čo jesť nemali by sa množiť nemajú potravu...skúste špáry niečim vystriekať ked len biolitom....potraviny mať v uzavretých nádobách....myslím, že veľa z nás má už za sebou likvidáciu nejakej kuchynskej hávede...ja napr. do zásoby nemám nič...pre tieto potvory, myslím že si ich nosíme už z obchodu....kukli ste a vyhodili naozaj všetko...aj koreniny, čokoládu, čily a pod.?
Peggynka
06.07.13,19:48
lujza.j
06.07.13,20:06
to nevyzerá na neho...už som ho kukala...:)
lujza.j
06.07.13,20:10
ivka70
07.07.13,12:00
Je treba naozaj vsetko vyhodit ,skrinky vydezinfikovat a vsetko potom ukladat v uzatvaratenych nadobach.
Preosiatie nestaci, urcite su tam uz dalsie, aj ked ich nevidno.

Inak ja som ich nasla uz aj v caji, ciernom koreni ci majoranke ....pozor aj na taketo miesta, lebo odtial sa velmi rychlo rozmnozia zasa.