ioanes
06.07.13,21:33
Bola som s priateľkou na výstave kníh. Bola som zaujatá výstavou, keď som si všimla, že priateľka pozerá do jedného miesta, akoby nevnímala, keď som sa jej prihovorila, povedala, že jej nič nie je, mám ju nechať tak, stála tam ďalej, nechcela odísť. Po mnohých minútach, som ju predsa zobrala ďalej, ale povedala, že jej nič nie je, bola smutná, ale nechcela o tom ďalej hovoriť. Vystrašilo ma to, neviem, či mám niečo urobiť, ako jej pomôcť. Tieto stavy sa jej vraj opakujú, ako som s dozvedela z jej najbližšieho okolia. Neviete, prosím, poradiť o čo ide???
Prosím, nikto nemá skúsenosti s takýmto problémom? Neviem, či si v tomto prípade dokáže človek pomôcť sám zmenou prostredia, alebo nejakým iným spôsobom. Prosím - dudem rada, ak sa niekto ozve.
buchač
07.07.13,05:47
Neviem, či si v tomto prípade dokáže človek pomôcť sám zmenou prostredia, alebo nejakým iným spôsobom.
Dalo by sa povedať , že v žiadnom prípade SÁM NEDOKÁŽE ...

Neviete, prosím, poradiť o čo ide???
Poradia najbližší odborníci v oblasti psychiatrie a psychológie ...
ioanes
07.07.13,17:15
Len čo v prípade, že priateľka nechce uznať, že potrebuje odbornú pomoc..... Dá sa poskytnúť odbornú pomoc aj proti jej vôli ?
buchač
07.07.13,17:44
Dá .......

Ibaže to radšej nechci , aby sa to stalo .
Odbornú pomoc proti vôli pacienta môže nariadiť iba súd .
Je ale jasné , že na také rozhodnutie súdu musí byť aj pádny dôvod .
alaya1
08.07.13,05:31
Podla popisu na internete nie je mozne diagnostikovat psychicky stav cloveka. Moze sa jednat o depresiu, panicku poruchu ,aj psychosomaticke ochorenie. Odprucam vyhladat s priatelkou odbornu pomoc psychologa, pripadne psychiatra. Ak vsak priatelka nema zaujem o vysetrenie odbornikom, zial, nemozete urobit nic. Bez suhlasu je mozne vysetrit pacienta len pri zbaveni svojpravnosti na pravne ukony.
ioanes
08.07.13,11:55
Ďakujem za váš záujem, preštudovala som si problematiku na internete, ale nie som odborník. Každý má občas ťažké obdobie a niekto ho dokáže zvládnuť sám. Viem to z vlastnej skúsenosti. Takže ju budem pozorovať - nenápadne a v prípade nutnosti presviedčať o potrebnosti odborníka.
alaya1
08.07.13,14:52
drzim vam prsty.