silvion
07.07.13,21:54
...stale pociťujem hrozné svrbenie pokožky keď sa vykúpem na termalnom kúpalisku...existujú nejaké mastičky...alebo niečo čo mi aspon trochu pomôže?
buchač
07.07.13,19:59
Býva dobrým zvykom po tom vykúpaní sa hneď po vylezení z bazéna aj OSPRCHOVAŤ .
Veď nie zo srandy sú aj na tých prímorských plážach tie sprchy ...

Proste sprcha dá dole tú zostatkovú soľ a tak isto aj tie minerálne látky , ktoré obsahuje voda termálneho kúpaliska ...
Nejaký prípravok ale určite neuškodí ...existuje určite celá škála tých olejčekov a či mliek na ošetrenie po kúpeli ...( tomu ja ale nerozumiem ...)...
silvion
07.07.13,20:07
...bohužiaľ ani sprcha nejak nepomaha...a ani v lekarňach veľmi nevedia poradiť...
lujza.j
07.07.13,20:12
Do termálnej vody sa chodíme obyčajne liečiť,a lebo na preventívnu kúru. Mnohí ľudia vchádzajú do teplej vody s cieľom vyliečiť si svoje kožné choroby. Termálne kúpalisko však nie je Mŕtve more plné dezinfekčnej soli!

Zásady, ktoré treba dodržiavať pred vstupom do každého, aj termálneho bazéna:

• je nutné sa pred vstupom do bazéna osprchovať
• nevstupujte do vody s prenosným ochorením
• používajte toalety
• po každom použití bazénu sa osprchovať

http://zena.atlas.sk/oplati-sa-v-lete-kupat-v-termalnej-vode/zdravie/choroby/578791.html?idinquiry=1973&answer=2445

V bazénoch s termálnou vodou môžeme natrafiť na améby. Ochorenia črevného traktu, prípadne zápaly mozgu a mozgových blán môžu byť dôkazom ich prítomnosti v našom organizme. Tým, ktorí sa kúpu s kontaktnými šošovkami, hrozí pre améby keratitída, teda zápal očnej rohovky.
Stanislav 1975
07.07.13,20:17
Moc tomu nerozumiem, ale kolko asi v tých teplých močkách musí byť bacilov všelijakých, ani si nechcem domyslieť, brrrrrrrrrrrrrrrrr
nieje nad studenkavú, fajnú vodičku...,pekne kapríky okolo plávkaju...
jana č.
07.07.13,20:19
Kožná lekárka mi položila minulý týždeň otázku: kúpali by ste sa po niekom vo vani? Kúpaliská sú zdrojom veľa kožných ochorení. Ja som tam chytila už aj plieseň kože, prejavuje sa to svrbením, robili sa mi biele bodky po tele a pomohli až mastičky od kožnej lekárky, nič iné. Teraz viem, že aj kombinácia chlóru na kúpaliskách so slnkom neprospeje koži. Kúpaliská sú veľmi prechlórované, vyjdete z vody a slnko vám ten chlór na tele vysuší. Potom sa divíme, že máme na koži červené škvrnky, bodky, ktoré veľmi svrbia...
lujza.j
07.07.13,20:20
ani ja...pre mňa fujky ...fujky akékoľvek kúpališče...termálne duplom....
Dav
07.07.13,20:36
Treba sa sprchovať nielen pred vstupom do bazénu, ale aj po každom výjdení z vody. Po príchode domov, alebo pred odchodom z kúpaliska sa treba osprchovať bežne používaným sprchovým prípravkom a natrieť telovým mliekom, napríklad Excipial-om. Ten premasťuje a obnovuje prirodzené Ph pokožky. Dá sa kúpiť v lekárni.
lujza.j
07.07.13,20:40
nechodím na kúpaliská roky....je to pre mňa maxi humus....plieseň kože som mala....liečila som sa vyše roka.....ale nie z kúpaliska.....chytila som to v robote.....:(....vyhýbala som sa tomu aby som si s niekym musela podať ruku...ak som musela, medicínske antibakt.mydlo to istilo.....o vaginálnej mykoze už ani nehovorím....brrr....kurie oká, bradavice a iné...
Katy a R
07.07.13,20:50
Samozrejme to sprchovanie a natieranie by malo byť samozrejmosťou...
Ale! Ak naozaj pociťuješ "hrozné svrbenie" (ako píšeš) - tak podľa mňa tam netreba vôbec chodiť - veď ti tá voda evidentne škodí. :confused:
alaya1
08.07.13,06:41
Uvazovala si o tom, ci nemas alergiu na slnko? Moze sa to prave prejavit aj sposobom, ked si mu priamo vystavena v plavkach. Osobna skusenost z rodiny.