majicca
08.07.13,13:02
dobrý deň prajem, sťahujeme sa a zaujímalo by ma, či je bytový podnik povinný spracovať mi vyúčtovanie s platnosťou presťahovania, alebo mi ho môže spracovať až koncom roka ako spracováva ročné vyúčtovania? Niekde dom čítala, že je povinný hneď * teraz to ale neviem nájsť, bytový podnik mi odpísal, že mi ho spracuje až koncom roka. Aké mám teda práva? ďakujem
sito
08.07.13,11:48
Bytový podnik, ak je správca domu má povinnosť rozpočítať ročné náklady na jednotlivé byty. A to sa dá len po skončení uzavretí roka. Do 31.5. nasledujúceho roka musí doručiť vlastníkom bytov ročné vyúčtovanie.

Správca je povinný najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinný vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome.

Ak je v dome SVB

Spoločenstvo je povinné najneskôr do 31. mája nasledujúceho roka predložiť vlastníkom bytov a nebytových priestorov v dome správu o svojej činnosti za predchádzajúci rok týkajúcej sa domu, najmä o finančnom hospodárení domu, o stave spoločných častí domu a spoločných zariadení domu, ako aj o iných významných skutočnostiach, ktoré súvisia so správou domu. Zároveň je povinné vykonať vyúčtovanie použitia fondu prevádzky, údržby a opráv, úhrad za plnenia rozúčtované na jednotlivé byty a nebytové priestory v dome.

Keď zistíš kde si to čítala, napíš.

Že musí niečo, čo sa nedá, lebo nie sú kompletné údaje, údaje za celý rok o dome.
ivka70
08.07.13,11:51
Nie je povinny hned, ale naklady na byt musi rozpocitat na 2 casti, jednu cast tebe, druhu novemu majitelovi, k mesiacu, kedy ste byt previedli.
Na vyuctovanie si ale pockas do maja buduceho roka.
sito
08.07.13,13:55
Zaujímavé, táto nová porada. V notifikáciach mám, že je tu odkaz. A tu je, nič, .....

Čo tá porada všetko ne, od halí ...
sito
08.07.13,13:59
Že, spoločenstvo je aj štatutár, predseda. Aj rada. Aj zhromaždenie. Štatutar predsa nie je bohom, čí?
sito
08.07.13,14:06
ivka, zaujímavé bude rozpočítanie, vyúčtovanie, ak náhodou nenechali správcovi, medzi údaje v roku o užívaní bytu jednotlivými vlastníkmi bez ktorých sa nedá objektívne vypočítať podiel na nákladoch na jednotlivých vlastníkov užívajúcich byt v priebehu, počas roka.
ivka70
08.07.13,16:21
To uz si snad musia ustriehnut sami, nie?
sito
08.07.13,16:30
Áno! Ale, niekedy nie. Ale, správca by mal vedieť o tom sťahovaní, mal by trvať na tom, tiež.