turistka
08.07.13,13:12
v septembri by mala nevesta nastupit do prace po RD. Sef vsak povedal, ze ju nepotrebuju, chcela by teda dat vypoved dohodou, aby mala nárok aj na podporu. Ma narok aj na odstupne z dovodu, ze sa zamestnavatel prestahoval do ineho mesta, aj ked da vypoved dohodou? kedze s nou moc nepocitaju a nemaju pre nu pracu, neoplati sa jej cestovat 100 km kazdy den tam a spät.
veronikasad
08.07.13,11:30
Zákonník práce nepozná výpoveď dohodou. Mesiac pred ukončením RD treba oznámiť zamestnávatelovi ukončenie RD (písomne). Ak má v prac.zmluve miesto výkonu práce, ktoré nie je zhodné so súčasným pracoviskom, zmenu je možné urobiť len obojstranne podpísaným dodatkom k pracovnej zmluve. Ak so zmenou nebude súhlasiť, zamestnávatel jej musí dať výpoveď z dôvodu org.zmien s nárokom na odstupné.

Nech si nedáva žiadosť o skončenie prac.pomeru dohodou sama - nevznikne jej nárok na odstupné. Ak má zostatok dovolenky, nech požiada zamestnávatela po ukončení RD o jeden deň čerpanie, ostatnú nech jej preplatí. Výrazne jej to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti, na ktorú jej vznikne nárok.
turistka
08.07.13,18:50
je na to aj nejaky specialny paragraf, ktory to musi byt? mi totiz nemame moc schopnu babu, ktora to u nas robi.
veronikasad
08.07.13,18:52
Na čo sa konkrétne pýtaš ?
Tweety
08.07.13,18:53
je na to aj nejaky specialny paragraf, ktory to musi byt? mi totiz nemame moc schopnu babu, ktora to u nas robi.

a na čo chceš §? Ak zamestnáv. pre ňu nemá miesto, on to musí riešiť výpoveďou z organiz. dôvodov-§63 ZP, alebo sa dohodnú na skončení PP dohodou §60 ZP na základe §63. Vtedy bude v oboch prípadoch nárok na odstupné.
turistka
05.09.13,19:32
myslela som tu 63, aby ju neošálili. tak ma este napada, je mozne aj dostat vypoved z organizacnych dovodov aj s tym, ze by plynula 3 mesacna vypovedna doba a potom by dostala aj 3-mesacne odstupne? len predpokladam ze by potom nemala vyššiu davku v nezamestnanosti
turistka
05.09.13,19:57
ma potom narok aj na vypovednu dobu aj na odstupne? a z coho sa rata odstupne v pripade, ze bola na MD a RD a pred tym este na rizikovom tehotenstve? a tak ma napada este jedna otazka, je povinny zamestnavatel valorizovat plat po nastupe z RD a akym sposobom - je niekde urcena nejaka inflacia, o ktoru sa to ma navysovat kazdy rok?
veronikasad
05.09.13,20:47
Odstupné bude vypočítané z pravdepodobného priemerného zárobku, ktorý nesmie byť nižší ako minimálna mzda v príslušnom tarifnom stupni, uvedenom v pracovnej zmluve.