rybacinka
08.07.13,16:19
Dobry den pestovatelia prosim poradte mi. Neviem preco mi zacali rad-radom zltnut listy na Miltonii. Listy cely zozltne a uschne, ostane len hluza z ktorej list predtym vyrastal (vid foto). Miltonka zacala vyhanat aj nove zelene listky, ale aj tie (vonkajsie) zazali zltnut a usychat. Ked je horuco rastlinku rosim kazdy den, inak menej, hnojila som ju pred mesiacom hnojivom na orchidee v mensej koncentracii ako udavaju v navode.Skodce nema ziadne ani na korenoch, pozerala som.Nestoji v prievane a ani na priamom slnku. Svetla ma pravdepodobne dost. Tak neviem co sa jej stalo,vyzera ze mi ochvilu uhynie a to by ma velmi mrzelo. Dakujem za kazdu radu.
arizona
09.07.13,05:39
rybacinka
10.07.13,16:32
Arizona dakujem za link. Pozerala som co by jej mohlo byt a nasla som popalenie zo slnka. To sa mi ale moc nezda lebo toto zltnutie a usychanie zacina pri hluze a postupuje ku konceku listu, nie je to take ako ked list spali slnko. Hladala som znova aj na nete a nic vhodne som neobjavila. Nemohla by si mi prosim este dat nejaky tip co by jej mohlo byt alebo ako ju mam zachranit?
lujza.j
10.07.13,16:36
ja by som tipovala že zlá zálievka....veľa rosenia...vyzerá , že zhnila odspodku .....
arizona
11.07.13,06:24
pozri si temu http://www.porada.sk/t71605-pestovanie-orchidei.html , tam je vela rad,su tam lepsie odbornicky ako ja .-) Temu o chorobach sme preto neskor odclenili,aby sa tam dalo rychlejsie vyhladavat.