lindycat
09.07.13,11:05
U suseda uz viac ako pol roka tecie vodovodne potrubie, preteka ku mne do bytu, mokra stena aj podlaha. Sused sa tvari, ze zavola opravara, ale trva to uz asi mesiac a nic. Ako postupovat dalej? Dakujem.
erik555
09.07.13,09:34
Domovnik to tiez neriesi?
Tweety
09.07.13,09:48
Oznámiť haváriu správcovi bytu.
sito
09.07.13,10:23
Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.

Má dom správu domu, správcu, štatutára? Ten by mal, závadu jej odstránenie zariadiť, ak na spoločnom zariadení, tak z FPOaÚ, ak na jeho majetku, za jeho peniaze, dať mu opravu k náhrade.
buchač
09.07.13,10:32
Najprv otázka :
Čo je to vodovoné potrubie ???
Lebo to je u poniektorých výraz pre všetko - od hlavného prívodu cez stúpačky po tú samotnú batériu .

Ak sa jedná o prietok stúpačky , respektíve po ten vodomer - nie je o čom sa baviť , je to v kompetencii zodpovedných ...

Ak sa jedná o prívod od vodomeru k batérii - tiež nie je čo riešiť .
Mám za to , že ide o tento prípad ,nakoľko sused na to kladie bobek ...
V takomto prípade je tiež naporúdzi viacero riešení , no zástupca vlastníkov s tým nemá nič ...
Konečná fáza tej opravy a následkov by mala za následok vymáhanie finančnej náhrady od suseda .
lindycat
09.07.13,10:48
Ide konkretne o trubky, ktore vedu vodu do vane (neviem to odborne nazvat, nevyznam sa). Kazdopadne je to podla zakona na zodpovednost a naklady majitela bytu. Budem teda asi kontaktovat spravcu domu nech mi so susedom pomoze, mala som to v plane. Dakujem vsetkym za reakcie.
marjankaj
09.07.13,10:53
Máš pravdu. Na náklady majiteľa bytu. Nie si tým majiteľom, čiste iba náhodou, ty sama?
lindycat
09.07.13,10:56
Nie, nie som. Ide o suseda na rovnakom podlazi. On ma rovnako mokru stenu ako ja, nerozumiem ze mu to nevadi.
marjankaj
09.07.13,11:01
Možno si myslí, že to ide od teba a čaká, že to dáš do poriadku ty.