Howl
09.07.13,17:08
Zdravím, chcela by som sa opýtať či nepoznáte nejaké výživové doplnky/vitamíny/babské recepty na podporu zahojenia popálenín. Kamarátke sa stala nehoda a rada by som nejako podporila jej organizmus v liečbe. Ruky má previazané,takže by som uvítala tipy na vnútorné užívanie.

Ďakujem
dusansl
10.07.13,07:52
Pekný deň prajem,
za povinnú považujem prosbu o pomoc trpiacemu bolesťou. Za nehumánnu považujem v takomto prípade akúkoľvek ľahostajnosť.
Informácia pre kohokoľvek kto sa stretne s takýmto problémom je nasledovná:
postihnuté miesto v dvoj - troj hodinových intervaloch po dobu najmenej dvoch dní počas dňa kúpte v primeranom množstve ž i v e j vody ! je to voda upravená elektronicky - má silne zásaditú PH. Podporuje tvorbu kožného epitelu na tkanivách mechanicky či inakšie poškodených. Rovnako ,,liečivo" účinkuje na všetky druhy popálenín a dekubitov. Nech nikoho neznepokojuje, že postihnuté miesto je lekárom zabalené do obväzov. Pokojne ho zbavte obväzov a kúpte v živej vode. Výsledok uvidíte už po prvom dni. V noci ranu ľahko prekryte a chráňte obväzom.
Iný spôsob obnovy kožného krytu je za pomoci preparátu tradičnej čínskej medicíny ale ten je finančne nároťčnejší.
Hodne zdravia praje dusansl
mareko
16.07.13,11:18
Ja by som radila kustovnicu čínsku - goji, treba kúpiť čo najväčšie balenie (je to cenovo oveľa výhodnejšie) v predjni so zdravou výživou, dá sa aj cez net . Mala by pomôcť ( vzhľadom na obsah vitamínov, stopových prvkov, antioxidantov) na celkovú regeneráciu organizmu.
Ďalej použiť Bioptron s modrým filtorm a oxy sprejom (prípadne inú biolampu - pozor, nie INFRA!!! - ľudia si to často mýlia). Hojenie sa urýchli až o 50 %, tíši bolesť a tiež zabraňuje zápalom. Samozrejme je potrebné pri nasvecovaní ruky odbaliť.

Goji berries (plody Kustovnice čínské) jsou zřejmě nejvýživnějšími plody na naší planetě. Bobule Goji obsahují 18 druhů aminokyselin (to je šestkrát více, než je obsaženo ve včelím pylu) včetně všech osmi nejdůležitějších aminokyselin (jako izoleucin a tryptofan). Goji obsahuje až 21 stopových minerálů (především zinek, železo, měď, vápník, germanium, selen a fosfor). Plody Goji jsou nejbohatším zdrojem karotenoidů ze všech známých potravin na světě, a to včetně beta-karotenu (obsahují více beta-karotenu než mrkev). Obsahují až 500 krát více vitamínu C než pomeranče, což znamená, že jsou po plodech camu camu nejbohatším zdrojem vitamínu C na zemi. Obsahují také vitamíny B1, B2, B6 a vitamín E.

Co obsahují?

Zralé plody Goji obsahují zhruba 11 mg železa na 100 gramů, beta-sistosterol (protizánětlivá látka), kyselinu linolovou (mastná kyselina), seskviterpenoidy (cyperone, solavetivon), tetraterpeny (zeaxanthin, physalin), a betain (0.1%).

Bylo zjištěno, že polysacharid obsažený v tomto ovoci funguje jako silný sekretový stimulant (látka, která stimuluje sekreci omlazujícího růstového hormonu v podvěsku mozkovém).
silviad
19.07.13,08:49
U mňa je na prvom mieste na popáleniny calciumová masť .