snehulienka17
10.07.13,03:00
Ahojte
tak piskanie sa presunulo uz len do jedneho ucha, uz par dni je to kolisavy ton (nie ako predtym ked bol staly) a priblizne sa zhoduje s rychlostou tlkotu srdca (ako keby som pocula tlct srdce ale len ako piskot)...

Stretli ste sa s tym niekedy? a ak ano tak ako ste to riesili?
legolas
10.07.13,06:34
..keďže si začala aktívne športovať, tak pri nejakom cviku ak si sa rozcvičovala sa ti mohol niektorý stavec krčnej chrbtice buď pootočiť, alebo vybočiť na stranu a tým ti tlačí na čast miechy , tým sa prenáša to pískanie v niektorom uchu , bolo by najlepšie, ak by si išla k odbornému lekárovi / neurológ/ aby ti urobili CT krčnej časti chrbtice...alebo sa môže jednať o zúženie cievy do hlavy a tým sa ti to prejavuje v uchu ako pískanie, nakoľko píšeš, že sa ti dvihol tlak...
kopretinka
10.07.13,06:41
choď čo najrýchlejšie k lekárovi,pokiaľ to je akútne,ešte môže zabrať liečba.Nechcem ťa strašiť,ale priprav sa aj na takú možnosť,že to už neprestane.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Tinitus
dusansl
10.07.13,06:59
Príjemný deň prajem,
otázka daná na toto fórum s podobným obsahom žiaľ nie je ojedinelá. Opakuje sa sa so železnou pravidelnosťou. ZA veľmi znepokojujúci zjav považujem, že sa s ňou stretávam u stále mladších vekových kategórií. Ako Vám ktosi napísal , áno je to vysoko pravdepodobne Tinitus. Tak s týmto problémom budete po lekároch behať celkom zbytočne. Spôsobujú ho zvýšené prietoky krvi v mozgovom riečisku, pod zvýšeným tlakom. Prietok krvi pod tlakom je doprevádzaný ,,zvukovým efektom-šumením" Vašej krvi v cievach mozgu, ktorý zachytáva jedna časť vnútorného ucha..
Tento stav signalizuje začiatok vážnej zdravotnej komplikácie. Nanešťastie , príliš mnoho ľudí toto varovanie ignoruje alebo podceňuje, pričom porgnóza vývoja bez radikálneho riešenia je nepriaznivá. Viac sa dočítate v mojom dávnejšom príspevku ,,TINITUS" Pekný deň praje dusansl
lujza.j
10.07.13,07:12
1Zuza
10.07.13,07:33
Ten "tinitus" mám aj ja, už žiaľ chronický - viac ako rok . Odporúčam určite návštevu ORL, neurológa, CT a pod. a to čím skôr - ORL by mal odporučiť hospitalizáciu za účelom "infúznej" liečby. Jedná sa aspoň o 10 infúzii. To som absolvovala aj ja, žiaľ bez zlepšenia, ale viem o ľuďoch, ktorým táto liečba pomohla.
lujza.j
10.07.13,07:45
Tiez mi huci- pisti.....do spitalu....pre toto nikdy,neverim ze to pomoze......co davaju ake infusky....
1Zuza
10.07.13,09:24
Tak pre to, aby mi ten tinnitus prestal, by som spravila čokoľvek /pretože som skončila u psychiatričky s ťažkými depresiami/ a tých 10 dní sa dá v nemocnici vyddržať. Do infúzii dávajú lieky na rozšírenie ciev, proti závratom a všeličo iné, čo môže pomôcť, môjmu bratovi to pomohlo. Mne nie, a to som absolvovala všeličo iné /hyperb. komoru a pod./.
lujza.j
10.07.13,10:20
Ja mam tebokan na 2 mes.,na vestibularne som nesla....snazim sa si to nepripustat....mne skor vadi tocenie hlavy a strata rovnovahy....obcas,to je dost neprijemne...
kopretinka
10.07.13,11:02
do šľaka,mne nedali žiadne infúzie........ale momentálne som asi mesiac bez hučania,konečne som sa zas po dvoch rokoch vyspala.....