beba.
10.07.13,13:00
Keďže som už odmaturovala, tak som si hľadala brigádu, aby som mala nejaké peniaze ako štart na výšku. Žiadosť som si dala do predajného reťazca, zobrali ma, mala som školenie, 01.07. som podpísala zmluvu. Do roboty som šla prvýkrát 03.07. "zaučovali" ma cca pol hodinu a potom ma hneď dali do kasy, tam som sa učila viac menej sama, no ale aby som nedobiehala - ďalej som sa horko ťažko dohodla na tom, že nabudúce prídem 12.07. V dohode sa píše, že mám najviac odpracovať 20 hod týždenne, no keď mám pracovať raz za týždeň 7 hod tak sa mi tam vôbec neoplatí chodiť (vedúca mi povedala, že majú veľa brigádnikov tak že nakoniec aj toho 12. sa to môže zrušiť). Chcem odtiaľ odísť lebo nemá zmysel, aby som zarobila za mesiac max 80€. Moje otázky sú: mám dať okamžitú výpoveď alebo napísať dohodu o zrušení prac. pomeru? Ako to bude počas 15 dňovej výpovednej lehoty? - budem musieť chodiť do roboty, ak by mi volali? Platí aj na mňa skúšobná doba, počas ktorej môžem skončiť okamžite? Ďakujem Vám za odpovede :)
veronikasad
10.07.13,12:56
Máš uzatvorenú pracovnú zmluvu, alebo si podpísala dohodu o brigádnickej práci študenta ?
beba.
10.07.13,14:45
Dohoda to je.
veronikasad
10.07.13,14:54
Pozri § 228 odst.2 Zákonníka práce

§ 228
Na začiatok

(1) Dohodu o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný uzatvoriť písomne, inak je neplatná. V dohode musí byť uvedené: dohodnutá práca, dohodnutá odmena za vykonanú prácu, dohodnutý rozsah pracovného času a doba, na ktorú sa dohoda uzatvára. Jedno vyhotovenie dohody o brigádnickej práci študentov je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi.

(2) Dohoda o brigádnickej práci študentov sa uzatvára na určitú dobu, prípadne na neurčitý čas. V dohode možno dohodnúť spôsob jej skončenia. Neoddeliteľnou súčasťou dohody je potvrdenie štatútu študenta podľa uvedenej dohody podľa § 227 ods. 1; to neplatí, ak sa dohoda uzatvára v období od skončenia štúdia na strednej škole alebo od skončenia letného semestra na vysokej škole najneskôr do konca októbra toho istého kalendárneho roka. Okamžité skončenie dohody možno dohodnúť len pre prípady, v ktorých možno okamžite skončiť pracovný pomer. Ak spôsob skončenia nevyplýva priamo z uzatvorenej dohody, možno ju zrušiť dohodou účastníkov k dohodnutému dňu a jednostranne len výpoveďou bez uvedenia dôvodu s 15-dennou výpovednou dobou, ktorá sa začína dňom, v ktorom bola písomná výpoveď doručená.
beba.
10.07.13,15:24
To mám napísané aj v dohode, ale ďakujem :)
Tweety
10.07.13,15:41
A je v nej uvedený spôsob ukončenia? AK nemáš uvedený spôsob jej ukončenia, napíš výpoveď z dohody. SD u dohodárov neplatí.
Katy a R
11.07.13,06:51
Tú dohodu si predpokladám podpísala len na prázdniny ... a budú ťa volať na zaskakovanie (dovolenky):confused: -
tak ju podľa mňa nemusíš rušiť ...
Kľudne si nájdi druhú brigádu, kde to bude lepšie. A ak ťa zavolajú - tak sa ospravedlníš, že akurát nemôžeš, alebo ak budeš stíhať časovo, tak pôjdeš ..
- a možno sami ukončia ???
Negoti
11.07.13,08:15
možne dojsť ku kolízií pri oslobodení od neplatenia/ platenia poistného......
beba.
11.07.13,08:28
Je tam napísané, že môžem ukončiť dohodou k dohodnutému dňu. Takže skúsim ísť za vedúcou a ak sa nebude dať dohodnúť tak jej dám písomnú výpoveď.
Tweety
11.07.13,08:29
Potom to rieš takto.
beba.
11.07.13,08:38
Tak ja som to brala tak, že na prázdniny aj som im to hovorila, no oni mi dohodu napísali až do 31.10. čo už je školský rok. A o záskokoch nebola reč, iba mi povedala, že všetci robia všetko :D . On bude problém skôr v tom, že zrejme nabrali veľa brigádnikov a tak teraz sa nepomestíme do tabuliek..
Akurát dneska som si dohodla novú brigádu, od budúceho mesiaca tam začínam, ale s tým, že dovtedy dám výpoveď v terajšej robote.
A čo sa týka toho ukončenia z ich strany - to by mi vyhovovalo asi najviac, aspoň by som nemusela formulovať výpoveď, ale zase nejdem ich nejak provokovať a dávať im dôvody na to, aby ma vyhodili, keďže sa to dá ukončiť aj krajším spôsobom :D .