martin-nik
14.07.13,19:35
Dnes ma napadla zaujímavá myšlienka kedže sa stále vyrábajú novšie bicykle tak asi že každý rok majú ty cyklisti nový model ktorý im zakúpi klubové družstvo že čo oni s tými staršími modelmi robia či ich náhodou neponúkajú za symbolickú cenu na predaj.
stormcatcher
14.07.13,17:47
...čo je pre teba symbolická cena z niekoľko desiatok tisíc eurového bicykla?
buchač
14.07.13,17:53
Dnes Ťa NAPADLA ???
A to napadnutie zanechalo následky , bol si už u lekára....či ???

Maťko , neblázni ...k takej ( aj keď vyradenej ) mašine sa len tak hocikto nedostane ...
Cena sa nedá len tak určiť ...
erik555
14.07.13,18:11
No asi s tym zakupenim bude inak. Kazdy tim ma sponzorske bicykle. Profi klub ich nenakupuje.
buchač
14.07.13,18:30
Vidíííííš ....pravdu máš ....

Šéfovia CANNONDALE potom na nich chodia do roboty ...na tých vyradených z peletónu.... :)

http://www.cannondalebikes.cz/#
martin-nik
14.07.13,18:48
tak my poraďte cestný bicykel celokarbonový do 1500 eur
Stefan2005
14.07.13,19:10
... tu máš ponuku celokarbonových do požadovanej sumy
http://sport.bazos.sk/?hledat=Predam+CELOKARBONOVY&hlokalita=&iddel=1

a tu máš dokonca Cannondale, bez príslušenstva možno sa zmestíš do 1500...
buchač
14.07.13,19:17
...hehehehe....Štefan , za takú cifru kúpim auto a nemusím ešte k tomu aj do pedálov šlapať ... :)
Stefan2005
14.07.13,19:18
však aj auto bude treba - ako sprievodné...
duves
14.07.13,19:30
Bože to su problemy!. Začnem od veci, čo sa mení obdeň. Reťaz na tak dôležitych pretekoch nesmie zlyhat, Síce vydrží daleko viac ako 2x200 km, možno tisic, ale tu sa s tym nešaškuje na doraz. Zaklad bicykla - ram. Zliatiny hlinika, alebo uhlikove vlakna. To prve je relativne lacne (ber s humorom), to druhu kruto drahe, špičkovy karbonovy ram je tak za cenu lacnejšieho noveho auta. Hlinik, resp. jeho zliatiny sa rozmačkaju, ide to do šrotu. Jazdec, ktory najazdí ročne 30 tisic km, zničí tak 5-6 hlinikovych rámov. Neviem, či sa rozdavaju, možno pod eifelovkou je rovno kontajner, kde to hádžu. Určite sa k tomu nedostaneš. Ostatne veci, ktore su súčasťou bicykla sa demontuju a ak su použitelne sa jazdia mimo sezonu, čo je v severnej pologuli tak od novembra do februara. Vtedy cestní pretekari naberaju objem pri priemerke 30km/h. Normalne s nimi jazdia hobbici a profici su radi, že tych 8-9 hodin netravia na cestach samy.

Nuž doba sa zmenila, ked som ešte jazdil ako hobbík 5 tisic km ročne, vyvalovali sme okale na špičkove pretekarske bicykle za 5 tisic mariek. S ocelovym ramom, ktory bol nezničitelny. Ocel sa sprava trochu inak ako blatovy hlinik. A nenarazeny ocelovy ram napr. značky Columbus, kludne vydržal aj 100 tisic km (http://www.columbustubi.com/eng/1.htm ).
Ale nie je to vždy o špičkovej vybave. V roku 1989 vyhral Okolo Slovenska rus Tonkov a prišiel tam aj v roku 1990 a jedna etapa bola cez pezinsku babu v Malych Karpatoch (bol som pozrieť). Tonkov šiel na takej šunke starej že až!
Blazenka1
16.07.13,22:13
Ahojte, ja som sa v obchode už stretla s bicyklom z TDF, predávali to ako komisionalny predaj, minule mali Blanco za 3800,- EUR
Cecilia
17.07.13,15:08
Kellys URC 3.0 r. 2012, pôvodná cena 1399 Eur, znížená cena 1099 Eur, nový
radomir76
22.11.13,20:48
pracujem s týpkom ktorý v sezóne varí pre tím BMC , po sezóne tréningové bicykle rozdávajú personálu, ostré závodné idú B-tímu a juniorom .