lolo45
15.07.13,22:15
som študentka posledného rocnika na strednej skole, ak sa odsťahujem do prenajatého bytu a popri skole si budem zarabat brigadou- praca pre studentou ma nejaky narok na prispevok od statu???
A ak ano bude stacit ak budem mat najomnu zmluvu od bytu? Pretoze viem ze ak nie som vlastnikom bytu tak sa to neda...
hannahRybicka
30.09.13,13:00
Pokial viem, tak na prispevok mas iba ak mas normalnu pracu, teda nie brigadu. Dalsia podmienka je mat prihlaseny prechodny pobyt tam kde budes byvat.
ivka70
30.09.13,16:22
Pokial tvoji rodicia ziju, maju voci tebe vyzivovaciu povinnost, kym studujes.
Cize aj ked sa odstahuje, musela by si najskor mat od rodicov sudom potvrdene vyzivne, az potom by si mohla ziadat o davku v hmotnej nudzi.

75% tvojho prijmu by sa ale tiez spolu s vyzivnym zapocitavalo do tvojho prijmu.
Plus narok na prispevok na byvanie by si mala v pripade, ze vies preukazat, ze aspon 6 mesiacov platis pravidelne najomne podla najomnej zmluvy. teda len samotna zmluva nestaci.
http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226

Davka v HN je 60,50 EUR + 2 EUR zdr.starostlivost ,
prispevok na byvanie je 55,80 EUR.
Ak preukazes narok a tvoj prijem prekroci tieto sumy, narok na davku ti nevznikne.
Mila123
30.09.13,17:07
a nezabúdaj, že ako študentka SŠ máš nárok na štipendium, o ktoré by si požiadala na škole