jana1972
16.07.13,11:10
Vypisovali ste niekto žiadosť o registráciu IS OÚ? už som z tých zákonov K.O.
Ďakujem
Dragašeková Mária
16.07.13,10:12
Prečitaj si § 10 až 13 zákona 122/2013 a z tohto zistiš či nemá viesť len evidenciu, registrácia je podľa nové spoplatnená a pokiaľ spracuvavaš osobné údaje pers.a mzdového charakteru tak len eviduješ.
jana1972
17.07.13,06:51
Ďakujem, robím vo firme, kde spracúvame mzdy pre iné organizácie. Som tu 1 PaMistka, máme vypracovanú Bezpeč.smernicu, Poverenie pre mňa ako mzdárku, tak neviem, či mám poslať aj registráciu programu a urobiť Dodatky k zmluvám pre organizácie.
selia5
17.07.13,07:28
rozumiem tomu správne, že ak vo firme spracúvame len osobné údaje v účtovníckom programe čo sa týka miezd a person., tak nemusíme nič registrovať? lebo v § 34 sa píše o povinnosti registrácie všetkých inf. systémov...

už tomu fakt nerozumiem...

§ 34
Podmienky registrácie

(1) Povinnosť registrácie sa vzťahuje na všetky informačné systémy, v ktorých sa spracúvajú osobné údaje úplne alebo čiastočne automatizovanými prostriedkami spracúvania.

(2) Povinnosť registrácie podľa odseku 1 sa nevzťahuje na informačné systémy, ktoré
a) podliehajú osobitnej registrácii podľa § 37,
b) podliehajú dohľadu zodpovednej osoby, ktorú písomne poveril prevádzkovateľ podľa § 23 a ktorá vykonáva dohľad nad ochranou osobných údajov podľa tohto zákona,
c) obsahujú osobné údaje o členstve osôb v občianskom združení alebo odborovej organizácii, a ak tieto osobné údaje spracúvajú a využívajú výlučne pre svoju vnútornú potrebu, alebo obsahujú osobné údaje o náboženskej viere osôb združených v štátom uznanej cirkvi alebo náboženskej spoločnosti, a ak tieto osobné údaje spracúva cirkev alebo náboženská spoločnosť a využíva ich výlučne pre svoju vnútornú potrebu, alebo obsahujú osobné údaje o členstve osôb v politickej strane alebo v politickom hnutí, ktoré sú ich členmi, a ak tieto osobné údaje spracúva politická strana alebo politické hnutie a využíva ich výlučne pre svoju vnútornú potrebu, alebo
d) obsahujú osobné údaje, ktoré sú spracúvané na základe zákona, priamo vykonateľného právne záväzného aktu Európskej únie alebo medzinárodnej zmluvy, ktorou je Slovenská republika viazaná.
L-M
17.07.13,08:22
Ak sa môžem opýtať jana1972, bezpečnostnú smernicu ste si spracovávali sami ?
tictac7
17.07.13,09:29
skúste mi niekto z komentujúcich vysvetliť (Drašeková Mária, Jana1972, sella5 a L-M), prečo si to riešite ako komenty, a nie riadnu otázku s odpoveďami....
....do tohto sa mi fakt nechce prispievať - stráca to zmysel celej Porady
L-M
17.07.13,10:11
No pravdu poviediac v tejto novej porade fakt neviem ako na to? Pridať ako súvisiacu otázku, alebo zadať do odpovede, alebo vyžiadať upresnenie?? Nejak sa v tom strácam...... poraď teda prosím ako na to?
Žabinka
17.07.13,10:41
Skús si prečítať toto: http://www.porada.sk/t217751-navod-a-tipy-na-pracu-s-novou-poradou.html Teraz to v Novej porade funguje tak, že nová otázka=nová odpoveď (zjednodušene povedané).. Nezadávajú sa nové otázky do starých otázok..
lb1977
22.07.13,05:12
Ja som vypisoval žiadost na registráciu IS začiatkom roka. Medzitým prišla zmena zákona, takže teraz vypisujem znova :), no tentoraz s poplatkom 20 eur. Ale pomáha mi v tom právnička, ktorá s tým má viac skúseností, ja som z tých zákonov tiež dosť mimo. Ak si chcete prečítať niečo viac, tak tu je spracovaný krátky súhrn Aké zmeny nám priniesol nový zákon o ochrane osobných údajov?! (http://blog.akpb.sk/ake-zmeny-nam-priniesol-novy-zakon-o-ochrane-osobnych-udajov/)