L-M
16.07.13,13:05
Po preštudovaní § 34 zákona 122/2013 by som si rada overila, či som došla k správnemu záveru- že podľa § 34 ods 2. písm.d- nie sme povinný registrovať mzdový a pers.program OLYMP- keďže spracovávame osobné údaje na základe zákona, ale podľa § 43 sme povinný viesť evidenciu o tomto inf.systéme. Správne som tomu prosím pochopila?
tictac7
16.07.13,11:14
Trocha Ťa opravím. Informačný systém (IS) nie je len to čo, spracuvávaš na PC. Máš IS "mzdová a personálna agenda" a o ňom vedieš evidenciu. Máš vypracovaný bezpečnostný projekt a v ňom máš uvedené, že mzdy z IS MaPA spracuvávaš na PC v SW Olymp, dovolenkové lístky, PN a pod. sú spracovávané a uchovávané v papierovej forme.....
L-M
16.07.13,11:45
Už som z toho načisto blázon, pravdu povediac- sme malá firma resp. SZČO - dvaja zamestnanci. Jeden z nich som ja.Súhlas so spracovaním os.údajov máme. Tak ako na to prosím? Mám vypracovať nejaký bezpečnostný projekt a viesť evidenciu o SW OLYMP? Vopred ďakujem za každú radu
tictac7
16.07.13,11:56
potrebuješ:
- poučenú osobu
- bezpečnostný projekt
- evidenciu
...a asi školenie. Výklad zákona sa v komentoch podať nedá
L-M
16.07.13,12:23
Ďakujem pekne tictac7, skúsim ešte viac poštudovať, keby tie naše zákony písali zrozumiteľnejšie všetko by bolo jednoduchšie :-). Pekný deň prajem
Ivanius
01.08.13,11:29
len na okraj...je rozdiel medzi bezpecnostnou smernicou a bezpecnostnym projektom. BS potrebujes ak spracuvate osobitnu kategoriu OU na pocitaci NEPRIPOJENOM na internet alebo nespracuvas osobitnu kategoriu OU na pocitaci PRIPOJENOM na internet...BP je potrebny ak sa spracuva osobitna kategoria OU podla par. 13 na pocitaci pripojenom na internet