kargo
16.07.13,14:40
Tak takýto telefonát mala moja svokra v piatok 12.7. Telefonujúca zo spoločnosti SIMIO s.r.o. Nitra si ešte vypýtala od nej údaje aby jej mohla poslať špeciálnu SIM kartu. Bohužiaľ sme ju márne presviečali aby zásielku nepreberala. V pondelok kuríer doniesol zásielku SIM kartu Slovak Telekom , nechal si podpísať zmluvu a vyinkasoval za aktiváciu 3,32 €. Samozrejme že to bol podvod akurát by platila ešte viac ako doteraz. Ako obchodný zástupca je vzmluve uvedená Simona Ešmírová. Aj keď je na slovensku veľká nezamestnanosť to ešte ľuďom nedáva právo podvádzať. Čo sa týka Slovak Telekom nemyslel som že sú schopný si takto kaziť meno.
tictac7
16.07.13,12:48
v piatok volali aj mne. Tak hnusne drzého a neodbytného človeka som ešte nezažila. Aj keď nemám záujem o ponúkaný produkt, poviem to a pekne sa rozlúčim a slušne ukončím hovor. Tento som musela zrušiť.....
marjankaj
16.07.13,12:58
Nechápem čo má spoločné firma SIMIO s.r.o. s firmou Slovak telekom.
Ako "technický typ" prišiel k takémuto záveru?:eek:
Žabinka
16.07.13,13:07
Pred chvíľou som mala telefonát s milou slečnou/pani, odznelo tam Simio, aj Slovak Telekom.. Povedala som že nemám čas, pozdravila som, a slečna/pani naliehala, že to budú len dve minútky.. Spýtala som sa jej, čomu nerozumie vo vete ..nemám čas.., znovu som pozdravila a zložila.. Pochybujem, že Slovak Telekom má s danou firmou niečo do činenia, to je len oblb dáky..
Kathryn
16.07.13,13:48
Tiež som pred chvíľkou odmietla vyhratú SIM kartu :), naozaj nechápem, ak niečo vyhrám, prečo mám ešte platiť " len" 6 centov za minútu hovoru pri dvojročnej viazanosti.
kargo
16.07.13,14:01
Nechápem čo má spoločné firma SIMIO s.r.o. s firmou Slovak telekom.
Ako "technický typ" prišiel k takémuto záveru?:eek:
Zmluva je na hlavičkovom papieri Slovak Telekom podpísaná : Slovak Telekom, as v zastúpení Simona Ešmírová, obchodný reprezentant. Pečiatka : SIMIO sro Nitra. A podotýkam že čítať vedia aj technici.
marjankaj
16.07.13,15:25
Nechápem čo má spoločné firma SIMIO s.r.o. s firmou Slovak telekom.
Ako "technický typ" prišiel k takémuto záveru?:eek:
Zmluva je na hlavičkovom papieri Slovak Telekom podpísaná : Slovak Telekom, as v zastúpení Simona Ešmírová, obchodný reprezentant. Pečiatka : SIMIO sro Nitra. A podotýkam že čítať vedia aj technici.
A nebolo ti ani trochu divné, že zmluva je podpísaná nejakou Simonou zo Slovak telekomu a opečiatkovaná firmou SIMIO? Myslíš,že Slovak telekom nemá svoju pečiatku?
buchač
16.07.13,16:00
Pravdu máte v podstate všetci a zároveň nikto ....

Citujem :


V súčasnosti má SIMIO s.r.o. 130 zamestnancov a call centrá v troch mestách. V Nitre s kapacitou 63 miest, v Nových Zámkoch s kapacitou 50 miest a novootvorené call centrum v Zlatých Moravciach so 17 pracoviskami. Momentálne je na Slovensku naďalej hlavným partnerom spoločnosti SIMIO Telekom, v Čechách T – mobile. Na Slovenskom trhu prinášame partnerovi 2500 akvizícií mesačne a okrem Telekomu máme za sebou spoluprácu aj so spoločnosťou Mediatel – Zlaté Stránky a RWE GAS Slovensko.

http://www.simio.sk/historia

...takže nie ani tak Telekom zavádza , lež SIMIO ...ale aj Telekom je jedna juchová spoločnosť ...
...a zadarmo ani kura nehrabe , Telekom tiež nie je nejaká charita ...
...niekto tie náklady a aj volania zaplatiť musí ...

...ktože je to , ktoooo ???? :rolleyes:
Stefan2005
16.07.13,16:07
Slovak (Deutsche) Telekom je seriózna firma, ktorá všetky podradné, pofidérne a ktovie ešte aké aktivity na hrane zákona prenecháva svojim "autorizovaným" partnerom... aj Simio je jedným nich... "SIMIO je AUTORIZOVANÝ PARTNER spoločnosti SLOVAK TELEKOM, a.s." stojí tu: http://simio-sk.stage.livebox.cz/partneri/

(serioznosť Telekomu je vyjadrená tu: http://www.dsl.sk/article.php?article=12406)

... no a keby sa niekto čudoval, odkiaľ má neho niekto kontakt, tak to môže byť i z takéhoto dôvodu: http://www.zive.sk/telekom-vyzyva-na-zaslanie-e-mailovej-adresy-nie-na-marketing/sc-4-a-310136/default.aspx
marjankaj
16.07.13,17:46
Juraj nikde som sa telekomu nezastával. Ani som nič netvrdil. Teda neviem ako si prišiel k názoru, že nemám(alebo aj mám)pravdu.

Mňa by zaujímalo v čom zadávateľ vidí podvod. Toto je úžasná veta. Najprv tvrdí, že zásielku prevzala a zaplatila a teda teraz platí menej?

Samozrejme že to bol podvod akurát by platila ešte viac ako doteraz.

Ako keby to písal niekto z Dunaszerdahely?:---
julysak
16.07.13,18:29
Slovak (Deutsche) Telekom je seriózna firma, ktorá všetky podradné, pofidérne a ktovie ešte aké aktivity na hrane zákona prenecháva svojim "autorizovaným" partnerom... aj Simio je jedným nich... "SIMIO je AUTORIZOVANÝ PARTNER spoločnosti SLOVAK TELEKOM, a.s."

To by si sa teda divil :D
arizona
16.07.13,20:38
V prípade všetkých „zmlúv na diaľku“ má spotrebiteľ 7 pracovných dní na to, aby bez udania dôvodu odstúpil od zmluvy bez akýchkoľvek poplatkov.
Myslim, ze sa to tyka aj zmluvy tvojej svokry.
sito
16.07.13,20:41
Šťastie, sadne na vola! Mucha? Na hovno!!!
123321
18.07.13,15:54
No riešim aj ja túto vec, ale chcem sa spýtať, akú formu má zmluva, čo svokra podpísala? Ide o to, že podľa všetkého by mala byť zmluva uzatvorená na diaľku - cez telefón. Preto by ma zaujímalo, aký charakter zmluvy vlastne podpísala - pretože môže byť v hre aj taká vec, že cez telefón získali osobné údaje, pripravili zmluvu a až jej fyzickým podpisom skutočne službu prijala a telefón je teda nezáväzný. Vďaka za odpoveď.
Peggynka
18.07.13,19:53
No riešim aj ja túto vec, ale chcem sa spýtať, akú formu má zmluva, čo svokra podpísala? Ide o to, že podľa všetkého by mala byť zmluva uzatvorená na diaľku - cez telefón. Preto by ma zaujímalo, aký charakter zmluvy vlastne podpísala - pretože môže byť v hre aj taká vec, že cez telefón získali osobné údaje, pripravili zmluvu a až jej fyzickým podpisom skutočne službu prijala a telefón je teda nezáväzný. Vďaka za odpoveď.
Kuk tu:
http://www.e-pravo.sk/questions/view/302/ustna-dohoda
123321
19.07.13,05:36
To mi príliš nepomohlo. Pri tomto všetkom ide o jednu zásadnú vec.

Pri komunikácií cez telefón udáš predávajúcemu svoje kontaktné a identifikačné údaje. Teraz je otázka - uzavrel si práve zmluvu na diaľku podľa 108/2000 Z.z., alebo len vypracujú zmluvu, ktorú ti donesie kuriér a až jej podpisom si niečo uzavrel?

Preto sa pýtam na to, čo vlastne tomu kuriérovi podpísala - pretože mohla podpísať len nejaké prebratie zásielky a zmluva už bola uzatvorená podľa 108/2000 Z.z.

---

A ďalšia vec je, ako vlastne viem, či som uzavrel zmluvu po telefóne? Nemusí mi pracovník povedať na začiatku, že pôjde o uzavretie zmluvy podľa 108/2000?