SamuelG
17.07.13,06:34
Asi pred mesiacom som pred učením užil jednu tabletu (5mg) lieku Cavinton s účinnou látkou vinpocetinum (vazodilatans, nootropikum). Použil som túto údajne bezpečnú semisyntetickú látku za účelom zvýšenia koncentrácie pri učení. Cca 40 minút po užití som začal pociťovať nepríjemné rezanie a pálenie na prednej strane stehien, ktoré som nikdy v živote predtým nezažil. Tento pocit pretrvával aj nasledovné dni i keď postupne slabol pričom sa ale rozšíril na celé nohy. Po 3 dni po požití tablety som si na predných stehnách všimol malé rozšírené žilky rovnaké ako má partnerka, ktorá má kŕčové žily a berie na to lieky. Celý stav sa časom zhoršoval a nepríjemné pocity v nohách pretrvávali a počet a veľkosť rozšírených žiliek na nohách sa zväčšoval dokonca došlo k navretiu niektorých hrubých žíl na nohách, ktoré začali vystupovať a začali byť palpateľné a bolestivé. Po mesiaci mi lekár potvrdil že mám varixy. Nikto z našej rodiny niekoľko generácii dozadu nemal kŕčové žily a ja pred použitím cavintonu som nikdy nemal problém s kŕčovými žilami. Pravdepodobne mi Cavinton ako vazodilatans rozšíril žilný systém nad hranicu únosnosti pri ktorej už chlopne v žilách neboli schopné pracovať normálne čo viedlo k zvýšeniu hydrostatického tlaku v žilách a následne poškodeniu žilných stien a zápalom a to následne k ďalšiemu poškodzovaniu žilného systému.

Chcel by som sa opýtať
1. či je ešte niekto kto mal po použití Cavintonu podobný problém.
2. či nepozná niekto nejaké fórum, ktoré sa zameriava na nežiadúce účinky liekov a suplementov.
3. či náhodou niekto nepozná spôsob ako zastaviť zhoršovanie tohto stavu. (kúpil som si Mobivenal a ascorutin, snažím sa dlho nesedieť a nestáť, pohybovú aktivitu mám plávanie a chôdzu – prechádzam sa pri učení a ak sa dá tak si nohy vykladám vyššie, sprchujem sa v chladnej vode) – bohužiaľ aj napriek týmto opatreniam sa stav zhoršuje.
buchač
17.07.13,04:57
Add. 1 - si magor , keď si sám ordinuješ takéto lentilky ...
Nejak sa mi nechce veriť , že by liek tak rýchlo zaúčinkoval a spôsobil až také zmeny organizmu .

Add. 2 - Ascorutin je liek , ktorý sa používa na liečbu zvýšenej lámavosti a priepustnosti krvných vlásočníc rôzneho pôvodu .
No nie na krčové žily .

Add 3. - Mobivenal ???
Nuž , ja osobne som za Detralex .
Je síce drahší , je na predpis ....ale je aj , kua , že lepší ....
Užíval som oba , takže len zo skúsenosti vravím ...

Suma sumárum , sú to len moje postrehy ...
Takže záver ???
Žeby návšteva u venológa ???
BXLmiami
17.07.13,05:08
Ako to,že si nemal problémy so žilami?A varikokela je čo?Chod za cievnym lekárom a nezabudni spomenuť varikokelu.
SamuelG
17.07.13,09:27
ja som vravel že som nemal problémy s kŕčovými žilami na nohách. Ja viem že varikokéla sú v podstate tiež varixy ale to neznamená že ak ju niekto má tak musí mať aj problém so žilami na nohách alebo dostať hemeroidy.

U cievneho som bol on mi chcel predpísať detralex ale keď som vravel že mám doma Mobivenal tak povedal že nech doberiem to že to nie je zlé.
lujza.j
17.07.13,09:31
No myslim,ze pani dochtorka asi vie o com pise.....
SamuelG
17.07.13,09:40
prepač ale tvoje vyjadrovanie moc nenasvedčuje veľkej inteligencii.

Čo sa týka liekov mám dosť slušné vedomosti. Vinpocetin je považovaný za bezpečnú látku v mnohých krajinách predávaný dokonca ako suplement. To čo sa stalo nikto nemohol čakať. Je to ako keby si si vzal celaskon a za týždeň by ti z toho odišla pečeň.

Okrem toho Detralex je zložením horší ako Mobivenal ktorý obsahuje ešte navrch aj aescin. Je ale možné že Detralex obsahuje diosmín a hesperidín vo viac mikronizovanej forme a teda je zlepšené ich vstrebávanie a teda väčšia účinnosť.

Ascorutin bežne venológovia dávajú ako doplnkovu terapiu k detralexu na zvýšenie jeho účinnosti. Takže jeho zaradenie bola logická volba.
buchač
17.07.13,10:02
Inteligenciu nechajme bokom ...
Vyjadrovanie a inteligencia nemá nič spoločné .

Máš slušné vedomosti o liekoch ???
Nuž , pravdupovediac , niekto fičí na liekoch a niekto si zdravý rozum ponecháva ...
Myslíš si ,že ak si absolvoval operáciu varikokély , tak si inteligent , ovládajúci problematiku liečiv ???
Holt omyl , mladej ....a veľký !!!
Alebo hentá téma ...kua , šak Ty si normálny kripel :
http://www.porada.sk/t185027-p3-duodenogastricky-reflux-a-antralna-gastritida-a-metaplazia.html#post1962645

Čo je písané na nete ohľadom vlastnosti liekov ???
Pre mňa sú vždy len a len informatívne .

Spomínaš Detralex versus Mobivenal .
Nuž vedz , že Detralex beriem už roky ( lymfedém ) a má oveľa lepšie účinky ako Mobivenal .
Prirovnám asi tak , že obaja lížeme zmrzlinu ...ja normálne a Ty cez zrkadlo ...
Kto bude mať z toho lízania väčší osoh ???

Venológa mi spomínaj vtedy , keď budeš po tých špecializovaných vyšetreniach ...

P.S.:
Kua ....nasral som sa .....sorry.....
BXLmiami
17.07.13,11:32
:-))) už si na tej medicíne?Bol by z Teba dobrý lekár.
buchač
17.07.13,12:11
Konečne ma raz niekto zastúpil ...

Díky Broňa .... :)
SamuelG
18.07.13,03:33
nerozumiem tvojej logike ale nejdem sa tebou zatazovat. Vypustas tvrdenia a pritom nemas dostatocne vstupne informacie. Toto ma byť poradne fórum a myslím že človek čo nevie na danú otázku reagovať dobrou radou by sa mal zdržať komentára a neprispievať a nie to zdrbávať toho čo otázku položil že je magor. BTW mám veľmi slušné vedomosti z farmakológie medecíny a genetiky pretože sa tomu venujem už cez 18 rokov. A to či je niekto zdravý a niekto nie nie je v rukách jedinca. Ani ten najzdravší životný štýl ti nezabezpečí zdravie.
SamuelG
18.07.13,03:44
Pozri to či je niekto doktor alebo nie o nom nic nevypovedá. Mne doktor v celom mojom živote nikdy nepomohol okrem chirurga co mi dal ruku do sadry pri zlomenine. Veľa z nich sa chová povýšenecky a arogantne pričom vedomostne moc vysoko nesiahajú. Keby som chcel názor lekára nepíšem na poradu. Dobrú radu ti môže dať aj človek čo vychodil len základnú školu nemusí mať rovno diplom.
SamuelG
18.07.13,03:53
Nebol som na medecíne pretože medecína s farmakológiou nemá budúcnosť. Jediná nádej ľudstva na zdravých jedincov z môjho pohľadu je genetické inžinierstvo.
buchač
18.07.13,04:49
Nebol si na medecíne ...ani do farmakológie veľmô nevidíš ...
Teraz sme sa dokonca do biológie dostali ...fíha ...
Občas si síce niečo šľahneš a potom to aj tak vyzerá . Tie príspevky píšeš pravdepodobne v stave halucinácií ...

Genetické inžinierstvo ???
Hm ...pekná to vízia ,hotové sci - fi , aj keď sa to už aj v reále deje . Hlavne na tých plodinách , ktoré potom ľudia konzumujú a následne sa dejúúúú veci .

Lenže Ty máš asi na mysli klinickú genetiku .
Ibaže tá nádej v Tvojom ponímaní je ešte len v štádiu spermie a bičíka , dá sa povedať , že len k oplodneniu dochádza . Pokiaľ sa tá nádej vyvinie do dospelého - fungujúveho jedinca , tak to naše vnúčatá budú na onom svete .

Ale inak ...nuž študuj aj naďalej ...len si lentilky , s tým účinkom na hlavu , nedávaj príliš často ... :)
BXLmiami
18.07.13,04:50
Ano,bola som si istá,že to je technika.Mladý technický inžinier nie je povolanie ale diagnoza.V živote nepochopíte,že v medicíne 1+1 nemusí byť 2.
Ku genetickému inžinierstvu medicína patrí.Ak si začal týmto spôsobom reagovať na seba a svoje choroby,bud skončíš na medicíne alebo na psychiatrii.Pardon.
buchač
18.07.13,04:58
Máš pravdu ...dobrú radu môže dať aj jednoduchý človek .
Veď tie , od nepamäti - múdrosti starých materí , majú niečo do seba ...všetko to boli jednoduchí ľudia , aj keď drvivá väčšina ani písať - čítať nevedela .

Že TEBE žiaden doktor nepomohol ???
Nuž dalo by sa aj oponovať pri takomto prístupe a názoroch aké máš - komu nieto rady , tomu nieto pomoci .

JA sa pre zmenu nemôžem sťažovať .
MNE doktori 3 x ( slovom tri krát ) život zachránili !!!!
...a žiaden z nich , s ktorým som prišiel do styku , sa nesprával arogantne , či povýšenecky .
Že ma aj poniektorí zdrbal ???...nuž činili tak pre moje dobro , čoho som si bol vedomý .
SamuelG
18.07.13,06:50
Údajná pani doktorka poprosím vás neprispievajte do mojich príspevkov. Keď neviete prispieť niečím múdrym tak zdržte sa komentára. To že máte diplom neznamená že máte viac vedomostí ako ja. Zo všetkých vážnych chorôb čo som mal v živote som sa dostal len vďaka sebe a nie lekárom. Jediné na čo som ich kedy potreboval je že majú prístup k technike a testom ku ktorým ja prístup nemám. A jediný výsledok čo od nich mám je doposiaľ vždy len zhoršenie daného stavu s ktorým so za nimi došiel. A keby neboli tak namyslení a pripustili možnosť že aj obyčajný človek môže mať vedomosti a vie o čom hovorí určite by som nemusel behať takmer 10 rokov kvôli žalúdku po vyšetreniach. Takže moja neviete o mne nič. Neviete nič o mojich vedomostiach tak sa ku mne láskavo nevyjadrujte.
SamuelG
18.07.13,06:55
Bohužiaľ buchač ty mi za ďalšie reakcie nestojíš. Určite máš nejaké vedomosti v niektorých oblastiach ale evidentne toto neni tvoja silná stránka. Ale zhadzovanie ľudí o ktorých nič nevieš ti ide. Škoda len že z teba nevypadli teraz aj nejaké tie múdrosti. Takže na tvoje príspevky už nereagujem.
SamuelG
18.07.13,07:00
K tím lekárom samozrejme že nie všetci sú namyslení a povýšeneckí a nájdu sa tam aj takí ktorí pacienta počúvajú a naozaj sa mu snažia pomôcť.
SamuelG
18.07.13,07:13
a ešte jedna vec. To že príspevok píšem bez odborného vyjadrovania ako pomocný je len preto pretože je to písané pre obyčajných ľudí. Naučil som sa to pri lekároch pri ktorých som musel zatajovať svoje vedomosti a hrať debila pretože väčšina z nich nevedeli stráviť to že niekto kto nemá vyštudovanú medecínu môže mať o danej problematike rozsiahle vedomosti. Týmto príspevkom končím reakcie na príspevky typu búchač a typu údajná pani doktorka. Sám sa hambím že som sa nechal vyprovokovať a reagoval na nich doposiaľ. Pretože úprimne cele to bola len stata času pričom užitočné získané informácie = 0.