BecauseBear
19.07.13,18:08
Dobrý deň chcel by som sa spýtať ako sa zbavím popálenín ktoré pretrvávajú už dva dni. Striekal som si na to nejakú penu na popáleniny lenže včera sa mi vyhodili niečo ako pluzgiere z ktorých vyteká žltá tekutina. Prestal som so striekaním spreju a iba si to občas opláchnem ale na miestach pluzgierov to strašne bolí. Nemôžem nosiť tríčko pretože ked ho mám na sebe v oblasti pluzgierov to páli. Ťažko sa mi zaspáva ale keď zaspím budím sa skoro ráno(približne o šiestej pričom normálne o jedenástej)na silné bolesti. V súčastnosti s tým nič nerobím a čakám chcel by som sa spýtať či na to nemám niečo natrieť alebo nastriekať? Príjmam akúkolvek odpoveď. Vopred ďakujem
arizona
19.07.13,16:18
Popaleniny od coho? Kde? zabudol si napisat dolezite inforamcie...

Ak od slnka, tak si natri kyslu smotanu,alebo biely jogurt. jemnucko vtierat a zbytok nechat pomaly vsiaknut.
V pripade potreby opakovat.

Ale ak je to moc zle,asi by si mal navstivit kozneho lekara.
kopretinka
19.07.13,16:22
pre boha,na pohotovosť si s tým mal ísť....tá pena na popáleniny bola dúfam panthenol...
BecauseBear
19.07.13,16:24
Od slnka. áno na to som zabudol bol som na kúpalisku 4 hodiny a zabudol som sa natrieť takže až vo vode som zistil že som spálený. Ale bude to pre mňa skúsenosť do budúcnosti aspoň a čo sa týka kyslej smotany alebo jogurtu chcel by som skôr niečo z lekárne ako napríklad krém alebo niečo také.
zanetth
19.07.13,16:26
Prasknuté pľuzgiere si natieraj masťou Dermazin - dostať v lekárni, a prekry sterilnou gázou, zabrániš infekcii a popáleniny sa ľahšie hoja. Proti bolesti len bežné analgetiká ako napr. ibuprofen.
BecauseBear
19.07.13,16:30
áno ale na pohotovosť to skôr nevyzerá lebo to je také už skôr zaschnuté a hlavne to dosť svrbí čo mi naznačuje niečo že sa to hojí chcel by som len niečo vďaka čomu to bude miznút a áno panthenol.
buchač
19.07.13,16:30
Myslím si ( dokonca som aj presvedčený ) ,že sa Ti moja odpoveď nebude páčiť !!!

Druhý deň si drbeš na popáleniny nejakú penu ??????:eek::confused:
Tak potom nie si normálny !!!
Nepíšeš síce , kde si prišiel k tým popáleninám ...no dá sa predpokladať aj to slnko , alebo .....???

Nechápem konanie ...fakt nechápem ...
Bráni Ti snáď niečo ísť k najbližšiemu lekárovi ???
Ak by si bol z KE , tak by som Ti odporučil do Šace zbehnúť ...
Blava má tiež špecializované popáleninové pracovisko ...

Na popáleniny menších rozmerov je jeden z najlepších henten krém - DERMAZIN

http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/dermazin-1-krem-spc-5163.html

...lenže je iba na predpis ....

Takže jednoznačný záver - návšteva lekára .
BecauseBear
19.07.13,16:31
vyskúšam a zajtra sa vyja
drím dakujem.
buchač
19.07.13,16:36
Pľzgiere sa majú prepichúť , proste otvoriť a ošetriť .
Lenže to by mal lekár robiť , nakoľko rana po popáleninách je oveľa viac postihnutá ako pri obyčajnom úraze ...

Dermazin majú v lekárni , ale je na predpis ...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/dermazin-1-krem-spc-5163.html
kopretinka
19.07.13,16:38
kyslá smotana je výborná vec ako prvá pomoc
zanetth
19.07.13,16:40
ja som ho kúpila nedávno, keď som sa obarila bez problémov bez predpisu...
BecauseBear
19.07.13,16:41
Oka oka... chápem a aj súhlasím asi pôjdem k lekárovi ale s tou penou nesúhlasím kedže je na nej jasne napísané "na polpáleniny prvého a druhého stupňa"
zanetth
19.07.13,16:44
Ak to bol panthenol je to ok
lujza.j
19.07.13,16:48
kolko máš rokov...?
BecauseBear
19.07.13,16:50
14... súvisí to s témou ?
lujza.j
19.07.13,16:54
hej ukáž to mama nech ide s tebou k lekárovi...prazdninujúce decko čo sa zabudne nakrémovať....
BecauseBear
19.07.13,17:03
Mama o tom vie -_- ... už som nad tým uvažoval lenže veľa lekárov má dovolenku ale musím sa pozrieť či aj môj kožný ale dnes už s tým asi nič moc nenarobím preto sa pýtam na nejaké mimo-lekárske riešenie
kopretinka
19.07.13,17:07
mimolekárske riešenie je kyslá smotana a panthenol.......a tvoja mama to len videla a nič???
lujza.j
19.07.13,17:10
http://www.vitalne.sk/2011/09/ako-pomoct-spalenej-pokozke/

http://www.harm.sk/?art=aktualdetail.php&clanokid=132&id=10

Aloe vera a olej z nechtíka hoja spálenú pokožku
Prehnali ste to s pobytom na slnku? V tom prípade sa pokožka po 1 až 24 hodinách bolestivo začervená, objavuje sa pálenie, napuchnutie a dokonca niekedy aj pľuzgieriky. Ak vyviniete prstami na postihnuté miesto mierny tlak, objaví sa uprostred začervenania na krátky čas biely fľak. Najviac ohrození sú ľudia so svetlou pokožkou, červenými alebo plavými vlasmi, prípadne s veľkým množstvom pečeňových alebo pigmentových fľakov.

RÝCHLA POMOC: Na postihnuté miesto jemne naneste nechtíkový olej. Len vklepkajte, neroztierajte! Tento olej je dobrý nielen na spálenú pokožku. Napomáha aj rýchle zahojenie modrín a drobných rezných rán.
Rovnako účinná pri spáleninách je aj aloa pravá (najlepšie 100-percentný gél). Táto púštna rastlinka zmierňuje bolesť a chladí miesta spálené od slnka, podporuje zošúpanie vrchnej vrstvy pokožky a stabilizuje narušenú hydratáciu. Okrem toho pomáha aj pri hojení ekzémov. Dodatočne treba doplniť stravu vitamínom A. Ten podporuje rast, ako aj obnovu buniek vrchnej vrstvy pokožky a prepožičiava jej akúsi (nie však úplnú) ochranu pred slnkom. Tento vitamín nájdete aj v mrkve, kapuste, potočnici lekárskej, červenej paprike, mangu, marhuliach, teľacej pečeni.
BecauseBear
19.07.13,17:17
Ona mi na to dala ten panthenol...
BecauseBear
19.07.13,17:22
To prvé sedí presne. Aj keď tam nieje napísané že mi z tých pluzgierov bude niečo vytekať inač sa pozrem asi zajtra na toho lekára...
kopretinka
19.07.13,17:23
tak nevymýšľaj,ošetrila ťa tak,ako bolo treba,asi to nie je na pohotovosť.Musíš len vydržať a máš dobrú príučku do budúcna.
buchač
19.07.13,17:24
Nebol to náhodou DERMAZULEN ???
BecauseBear
19.07.13,17:26
Však dobre len vravím že si na to ten panthenol už nedávam a nejak sa to nemení...