Peter Šváb
21.07.13,12:24
chcem sa opytat.ak sa niekto vyhraza niejakou bitkou alebo smrtou.co za to dostane ked nic este nespravil.najrpv bitkou co za to moze dostat a dalej ked smrtou co za to moze dostat.obe veci sa nestali a ustavaju co dalej?
erik555
21.07.13,10:31
Za vyhrazanie sa moze byt aj vaznica. Toho mas na google vela! Staci ho pouzivat!
buchač
21.07.13,14:34
Čo ďaľej ???????
Ja by som sa opýtal ,čo prv ....
Odpoveď by znela :

Najprv napíš príspevok poriadne ...s bodkami a čiarkami ....
INAK je to spleť nesúvislých slov , pomaly v jednej vete ....
GabiZ
22.07.13,06:09
Všetko záleží od závažnosti prípadu. Nie je jednoduché niekoho obviniť z vyhrážania, ale na druhej strane skúma sa hlavne, pri vyhrážaní ujmou na zdraví, či ide o vyhrážanie spôsobilé vzbudiť u iného dôvodnú obavu, je potrebné posúdiť so zreteľom na všetky konkrétne okolnosti prípadu; treba brať do úvahy povahu vyhrážky, porovnať fyzické a povahové vlastnosti páchateľa s fyzickými a povahovými vlastnosťami poškodeného. Nevyžaduje sa, aby ten, komu bolo vyhrážané, bol pri vyhrážaní prítomný; stačí, ak je vyhrážka adresovaná poškodenému takým spôsobom, že páchateľ si je vedomý toho, že poškodený sa o nej dozvie. Vyhrážanie inou ťažkou ujmou musí byť svojou povahou a závažnosťou na úrovni vyhrážok usmrtením alebo ťažkou ujmou na zdraví. Vyhrážanie inou ťažkou ujmou môže byť napr. vyhrážanie spôsobením škody na majetku, vyhrážanie usmrtením osoby blízkej a pod. Tiež sa posudzuje osoba blízka, prípadne zverená do starostlivosti. Proste problém ste veľmi stručne napísali a podľa toho sa nedá povedať, či by sa o trestný čin jednalo alebo nie. Zákon je teória, ale prax je predsa len o niečom inom a môže sa jednať o závažný trestný čin, ktorý môže skončiť aj odňatím slobody, alebo môže ísť len o priestupok alebo to nemusí byť kvalifikované vôbec ako TČ alebo priestupok. Na to, aby sa vám dala dať aspoň približná odpoveď je treba vedieť oveľa viac a aj tak to nemusí byť kvalifikované ako sa tu napíše. Všetko vždy záleží od vyšetrovateľa, okolnosti prípadu a mnoho iných vecí, ktoré môžu prípad úplne inak otočiť.
Peter Šváb
25.07.13,15:03
nemam cas sa hrat s klavesnicou .ale sa budem snazit aby sa ti to pacilo a aby to blo co najkrajsie pre tpvje ocicka.viem ze to je moja vyzitka,ale chodim sa poradit a nie balit zeny ,ale chcem riesit problemi svoje problemi.dakujem.
buchač
25.07.13,16:42
TY DILINO !!!!!

Ja som nie zo srandy žiadal opravu ...
Tvoj príspevok proste nedáva význam ....

Keď nemáš čas hrať sa s klávesnicou , tak šáhni do spodného prádla a hraj sa tam .
buchač
25.07.13,16:43
Používanie rozumu niekedy bolí ...