Kohelet
22.07.13,13:51
Opis situácie:
Čoskoro sa so snúbenicou vezmeme a začneme bývať spoločne v jednom dome s jej rodičmi. Na dvoch rôznych poschodiach. S vlastnou poštovou schránkou i zvončekom. Vchod bude spoločný, na poschodí v dome však oddelený. Plyn, voda, odpad, elektrika budú tiež spoločné, čo sa týka napojenia na mestský zdroj (priamo v dome ale nainštalujeme merače, ktoré určia koľko energií minula ktorá domácnosť).

Otázok je viac:
- Je nutné nahlásiť na úrade, že v dome odteraz žijú dve samostatné rodiny?
- Kedy je lepšie zmeniť si trvalé bydlisko na túto adresu, a kedy je výhodnejšie ponechať si staré?
- Na ktorých úradoch sa tieto veci riešia?
- Snúbenica je študentka a tak v súčasnosti dostáva rod.prídavky, prípadne bónus. Ako riešiť takéto veci po vydaji?

Čo sa nepýtam:
Prosím NEPÍŠTE sem pripomienky a varovania o rôznych možných konfliktoch pri takomto spoločnom bývaní. Ani ma nezaujíma, či je vhodné alebo nevhodné mať s rodičmi spoločný vchod! Otázky som položil vyššie - všetky sa týkajú úradov, formalít a papierových vybavovačiek.

Ďakujem!
buchač
22.07.13,14:56
Citácie :
" Čo sa nepýtam:
Prosím NEPÍŠTE sem pripomienky a varovania o rôznych možných konfliktoch pri takomto spoločnom bývaní. Ani ma nezaujíma, či je vhodné alebo nevhodné mať s rodičmi spoločný vchod! Otázky som položil vyššie - všetky sa týkajú úradov, formalít a papierových vybavovačiek."
Šak ani nepíšem ...vybavuj ...

Otázok je viac:
- Je nutné nahlásiť na úrade, že v dome odteraz žijú dve samostatné rodiny?
Opýtaj sa na miestom úrade ...
- Kedy je lepšie zmeniť si trvalé bydlisko na túto adresu, a kedy je výhodnejšie ponechať si staré?
Zistíš sám ...
- Na ktorých úradoch sa tieto veci riešia?
Viď vyššie ...
- Snúbenica je študentka a tak v súčasnosti dostáva rod.prídavky, prípadne bónus. Ako riešiť takéto veci po vydaji?
Riešením ...
sito
22.07.13,15:13
Tuto, buchač má také krédo. Lepšie si to posrať podľa seba, ako podľa druhých.
Čo sa vypytuješ? Šak dočkaj času, ako hus klasu ...

Doplním, keď môžem ...

Kohelet, velice ma potešila ta jednotka od teba. Si tu čerstvá, priam od 14,51 dnešného dňa. Vítam ťa na porade! Ak sa ti nepáči ...

Kohelet, kohelet, let ...

:) :D:D:D ;) :---
lubko6394
25.07.13,06:56
Otázok je viac:
- Je nutné nahlásiť na úrade, že v dome odteraz žijú dve samostatné rodiny?

Nie, netreba nič hlásiť a dokonca ak nemáš súhlas vlastníka, tak sa nemôžeš prihlásiť na trvalý ani prechodný pobyt, môžeš sa však prihlásiť a mať adresu na úrade. Takže skôr je treba vyjasniť na základe čoho sa tam chceš nasáčkovať. Inak na ceste z Fraštáku do Nitry je v ktorejsi dedine tabuľka na dome tuším že Janka a Jožko Zemanoví. Môžeš si teda aj Ty spraviť dve ceduľky a jednu dať na prízemie a druhú na poschodie, aby okoloidúci boli v obraze.

- Kedy je lepšie zmeniť si trvalé bydlisko na túto adresu, a kedy je výhodnejšie ponechať si staré?
Trebárs ak na starom platím za smeti 15 a na novom 30 Eur ročne, prípadne kvôli exekútorom sa to vraj robí.

- Na ktorých úradoch sa tieto veci riešia?
Obecný ( mestský ) úrad
- Snúbenica je študentka a tak v súčasnosti dostáva rod.prídavky, prípadne bónus. Ako riešiť takéto veci po vydaji?

Však budeš hlavou rodiny. Postaráš sa o dostatočný príjem, aby bolo na ubytovanie, poplatky aj čo dať do hrnca a čo si obliecť. Nezabudni na kultúrne vyžitie: opera, divadlo... na to Buchač zabúda...
Kohelet
25.07.13,07:00
Dík! hej hej, prvé čo spravím, je že pozvem žienku na Labutie jazero a potom sa mojim lietadlom vyberieme na môj súkromný ostrov :D
Xanti
25.07.13,07:00
"- Snúbenica je študentka a tak v súčasnosti dostáva rod.prídavky, prípadne bónus. Ako riešiť takéto veci po vydaji?"

Na to Ti odpoviem ja. Po vydaji ak bude aj nadalej študentkou pôjde na UP a nahlási, že bude poberať prídavky na seba ona sama. To je nejakých 23 eur či koľko. A nárok na danový bonus jej rodičia mať nebudú. A ty tiež nie. Ty si môžeš uplatniť pomernu časť jej NCZD vo svojom DP - čiže vrátia Ti daň nejakú.
jar88
25.07.13,07:01
Buchača nerieš, je to pre teba bezvýznamný názor. Ty si rieš svoje vzťahy a zatiaľ nič nemeň. Jediné čo by si mal riešiť, je vyváženosť vašich vzájomných vzťahov. Myslím tým vzťahov s budúcimi svokrovcami. Hlavne potrebujete vzájomne vedieť, čo je pre koho výhodou a otvorene si priznať, kto ako a čím prispieva. Nesmieš sa báť komunikácie, či dokonca ju z nejakého ostychu zanedbať. Treba sa usilovať, aby všetci zúčastnení s istotou vedeli, že vedia a že aj ty vieš. Snaž sa dosiahnuť stavu, že nikto od nikoho neočakáva, že si niekto má niečo domyslieť.
JAJA11
22.08.13,08:35
daňový bonus závisí aj od príjmu manžela, ak má príjem nižší ako je odpočítateľná položka, potom majú rodičia nárok na daňový bonus, vypláca sa až pri ročnom zúčtovaní alebo podaní DP, dieťa nesmie presiahnuť počet rokov určený štúdijným programom....