mija81
22.07.13,14:24
Budeme sa pripájať na kanalizáciu a vyústenie odpadovej rúry máme do žumpy. Kvôli spádu musíme napojiť priamo odpadovú rúru do kanalizačnej šachty. Problém je v tom, že musíme kvôli tomu vojsť do žumpy a tam potrubie napojiť. Mám strach kvôli čpavku, aby sa nestalo, že sa pri tom otrávime. Existujú nejaké filtre, alebo niečo, ako sa môžeme pred otravou chrániť? Máte niekto skúsenosti s čistením žumpy?
​Ďakujem!
Stefan2005
22.07.13,13:12
... predpokladám, že nevojdete do žumpy naplnenej odpadom... niekoľko dní pred úplným vyprázdnením žumpy aplikovať niektorý z prípravkov na zníženie obsahu amoniaku, zápachu, vyčistiť žumpu (po odsatí obsahu prípadne vystriekať vodou), nechať deň vetrať... nemal by byť problém

ku komentáru arizona:

... v priebehu mesiaca to tiež mám v pláne - rozkopanie neprichádza do úvahy - stromy, zatrávnenie,zámková dlažba ..., ak sa náhodou stane chyba, vždy sa ľahšie odstráni závada zo žumpy, ako to celé znova rozkopať; žumpa bude vyčistená a taká by aj mala zostať; do potrubia v žumpe budú umiestnené čistiace vsuvky, spätná klapka, pred žumpou revízna šachta... prístup k jednotlivým častiam do troch minút, prípadná náprava 10-15 minút.
arizona
22.07.13,13:39
To chcete aj zumpu napojit na kanalizaciu? Precitaj si radsej pokyny,ktore by vam mali poskytnut na urade,lebo u nas je to vyslovene zakazane a kontroluje sa to.
Stefan2005
22.07.13,14:17
... napojenie kanalizačnej rúry cez žumpu do kanalizačnej vpuste - aspoň som to tak pochopil
arizona
22.07.13,18:50
Tiez to momentalne riesime. Mame zumpu "v ceste",ale myslim, ze je vhodnejsie zumpu obist ako ist potrubim cez zumpu...co ked sa stane nejaka havaria a bude sa hladat chyba? To sa bude niekto zumpou brodit????