pohoda62
29.07.13,13:59
Dobrý deň,po ukončení VŠ som pracovala v r. 2012 necelé štyri mesiace v Amerike. Presne cca 110 dní Okrem toho som nemala iný príjem. Agentúra mi urobila zúčtovanie dane, z Ameriky som dostala šek o preplatku, ktorý som si nechala preplatiť v banke na Slovensku. Mám otázku, aké boli alebo sú moje povinnosti na Slovensku? Prípadne aké sankcie mi hrozia, ak som niečo zanedbala. Vybavujem si totiž hypotéku z FŠRB, kde by som mala uviesť príjem za rok 2012, ale pretože ja nemám nič, len výplatné pásky, neviem či vôbec mám tento príjem uvádzať. Ak bude treba tento príjem uviesť, je tam nejaká hranica, ktorá by mohla ovplyvniť priznanie štátnej prémie (nižší úrok HÚ) z FŠRB? Ďakujem.
a_je_to
29.07.13,19:06
Nejaké daňové povinnosti, aj práva sú. Pozri si aspoň § 2/a, § 32/2/b a hlavne § 45 zákona o dani z príjmov. Príjem si bola povinná priznať, ak bol v roku vyšší, ako 1822 Eur, zahraničná daň sa započítava podľa pravidiel. Dosť veľa brigádnikov zahraničný príjem nepriznáva a neviem, či už bol nejaký postih. Určite by bola pokuta najmenej za nepodanie priznania. U hypotéky Ti výplatné pásky z Ameriky nemajú ako pomôcť, nie sú to už aktuálne príjmy a vôbec nie záruka budúcich. Snaž sa zamestnať tu a dones potvrdenie od nášho zamestnávateľa. Taký príjem by ti mohol pomôcť, ale inak ťažko.
pohoda62
31.07.13,08:40
Ďakujem za odpoveď. Našťastie prácu už mám.
a_je_to
01.08.13,19:30
... Gratulujem, nech vydrží dlhšie, ako skúšobnná doba !