tomcop
29.07.13,18:27
Zdravim, 3 tyzdne dozadu sme zakladali travnik. Viem, nie je na to vhodna doba,ale stroj a firma boli volne, tak sa muselo ist na to. Zavlazoval som niekolkokrat denne, snazil som sa,aby bola poda vlhka. Po tych troch tyzdnoch to vyzera ako na foto. Chcem sa spytat, ci je sanca,ze este tie lysiny zarastu a co je to za burinu,co tam rastie v takom hojnom pocte. Dakujem za info.
arizona
29.07.13,16:40
Ta burina je Loboda,ma pomerne plytke korene, takze ide lahko vytrhavat.
Pri zakladani travniku sa vzdy vyskytuju aj buriny,ale castym kosenim a rozrastanim sa travy postupne ustupuju...Ale buriny v travniku su bezne, lebo vtaci a vietor vzdy nieco prinesu.

Na zalozenie travnika si si fakt horsi cas najst nemohol!!! Asi preto mala firma volne terminy :-P
Ak ti semena travy vyschnu, viac nevyklicia, takze na jesen mozes zacat sadit odznova
draik
29.07.13,17:01
V teplom počasí (nočné teploty okolo 20 stupňov) tráva do týždňa nielen vyklíči ale aj má niekoľko cm. Buď teda máte "zvláštne" osivo, alebo ste ním extra šetrili alebo ste plochu neudržiavali dostatočné vlhkú a osivo "zhorelo". Nielen slnko ale predovšetkým vietor vie urobiť škrt cez rozpočet.
tomcop
29.07.13,19:50
Dakujem za odpovede. Tak snad nesetrili, aspon podla ceny az tak nie. Robil to spolahlivy chlapik a aj po nas mal ksefty. Cize nebolo to o pocasi, ze mal volno. Este otazka, mozem teraz behat po tej trave, resp.miestach kde este trava nie je, alebo to mozem poskodit. Nemyslim behat ako sportovat, ale kvoli napr.trhaniu tej buriny, resp.dosievaniu?
draik
29.07.13,20:38
Ak tam nie je tráva, nie je čo poškodiť ;-) Nízka tráva sa láme. Prvý cm až dva je tráva v hnedom púzdre, takže splýva s okolím. Pri dosievaní osivo trochu prikryte zeminou, jednak kvôli vtákom a jednak kvôli vysychaniu. Dávku osiva dávajte o polovicu viac, ako píšu, rozdeľte na dve dávky a sejte do kríža. Ak máte veľkú plochu, oplatí sa požičať sejačku s mrežovanými valcami (netreba už hrabilčkami zasekávať a valcovať). A hlavne kropiť, kropiť kropiť. Ak nemáte automatickú závlahu alebo dovolenku aspoň 2 týždne, tak si počkajte na nižšie teploty (aj tak bude treba mať voľno a kropiť niekoľkokrát denne).
arizona
30.07.13,05:23
S tym volnom firmy som len zo zartu podpichovala .-) ...
Ak pri chodeni zostavaju slapaje, tak tam radsej nechodit.Lebo sa ti tam bude drzat voda,stupaje sa budu zvycsovat,trava nebude rovnomerne rast,uz nikdy sa plocha nevyrovna. Pri neskorsom koseni uvidis ten rozdiel..
Ale to zalezi na ako pevno mas uvalcovanu plochu.
vlado 33
30.07.13,19:29
Nemalo by sa to presunúť niekde inam, napr. záhrada.
arizona
30.07.13,19:38
co rubrika? ved je v zahrade, nie?
alus.tom
30.07.13,19:58
teraz som kupovala postrek na burinu, vola sa dicopur, ale je aj bofix.
kukučka
30.07.13,20:44
Tak ako píše arizona, nechodiť, ostanú diery. Tá burina ide ľahko vonku, ja som si prekladala dve široké dosky a vyplela. Vyskúšaj.