madlin
30.07.13,13:48
Som 2 roky po operácii mitrálnej chlopne srdca a doživotne musím užívať liek Warfarin 5 mg. Každý mesiac musím absolvovať odbery krvi a sledovať Q-test, aby krv bola správne poriedená. Stane sa mi, že trebárs aj 3 mesiace mám správne poriedenú krv, ale viackrát sa stáva, že mi hodnoty skáču hore, dole /je to stresujúce/. Warfarín ma vraj ako každý liek aj negatívne účinky a chcela by som od vás radu a Vašu skúsenosť s nejakým iným liekom, po ktorom by som už nepotrebovala sledovať Q-test. Ozvite sa prosím. Ďakujem za každú odpoveď.
marjankaj
30.07.13,11:50
Akého odborníka hľadáš? Funebráka?
buchač
30.07.13,11:58
Madin , tak poviem ....

Dám Ti , doporučím liek .
Ty dáš na moju radu , no liek Ti spôsobí ešte väčšie problémy , aké máš .
Nemyslím si , že net je tým pravým útočiskom hľadania vhodnej liečby ...

Ja som diabetik .
Hodnoty cukru mi tiež skáču občas jak bumping jamping ...
Sledujem - meriam ( niekedy radšej ani nie ) si hodnoty glukomerom a snažím sa režim dodržiavať ...
Iné sa proste nedá .

Samozrejme , že diabetes má vplyv aj na tie iné faktory ...srdce , obličky , zrak a aj krv ...
Nuž pravidelne chodím na odpichy a správam sa podľa pokynov svojich lekárov .
GabiZ
30.07.13,12:06
Nemáme skúsenosť s iným liekom, ale tiež manžel doživotne bude užívať Warfarin, taktiež má problémy s kolísajúcimi hodnotami a preto z 5 mg prešiel na 2 mg. Lenže pokiaľ je liečba doživotná, tak si myslím, že nech užívate akýkoľvek iný liek, Quick test je potrebný stále. Pokiaľ sa dlhodobejšie hodnota ustáli, tak nie je potrebné chodiť každý mesiac, ale podľa hematológa sa určí obdobie kontroly. Chodili sme už aj každý 3-tí mesiac, teraz sa hodnota zvýšila, krv je redšia, tak sa zmenila liečba (znížil sa obsah lieku) a zase musí chodiť každý mesiac. Podľa vyjadrenia lekára, pacienti, ktorí sú doživotne odkázaní na užívanie lieku sa nevyhnú pravidelnej kontrole Q-testu, ide len o to, komu aká dávka vyhovuje a pri akej hodnote sa ustáli. Je to veľmi dlhý proces, kým si organizmus zvykne no a dôležitá pritom je hlavne správna strava, kde je potrebné dávať si pozor na potraviny obsahujúce vitamín K. Každopádne lekár je jediný kompetentný vám v tejto veci poradiť, nakoľko každý prípad je individuálny a len on vie, čo vám hrozí a čo všetko k liečbe potrebujete.
duves
30.07.13,12:55
viktorviktor
30.07.13,13:00
zadaj vyhľadávaču - vitamín K - a pozri obrázky, všetku tú zeleninu by si mala obmedziť alebo prestať jesť, mrkvu dokonca aj varenú, neviem ako ty , ale veľa ľudí berie varfarin a krmí sa kapustou, to sa nepodarí nastaviť ani kúzelníkovi keď sa je nepravidelne potrava s obsahom vitamínu K.
MarcoM
30.07.13,13:05
Moja známa má dobré skúsenosti s Trombexom. Ale to bez predpisu nedostaneš, takže jedine cez lekára
erik555
30.07.13,13:14
hlavne tie spominane neziaduce ucinky: zaludocne vredy!
buchač
30.07.13,13:52
Čítaj info ...
Bod č.4 .
Hlavne tú prvú vetu .
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/acylpyrin-pil-30266.html
Alebo bod 4.8....o tých vredoch - piaty riadok ...
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/acylpyrin-pil-30266.html
duves
30.07.13,15:58
Nuž nič nie je dokonale.
Ľubomír
01.08.13,13:15
Poradí ti lekár. Nemyslím si, že je dobrý nápad hľadanie liaku na porade.
madlin
13.08.13,07:26
Áno, pred 10-timi dňami som o tom lieku počula. Berie ho jeden lekár, ale keďže som o ňom spomenula môjmu kardiologovi, tak mi povedal, že to nie je pre mňa tento liek. Samozrejme som mu nepovedala, že mi to povedal lekár, ktorý je tiež po operácii chlopne. Bála som sa mu povedať, aby sa nepýtal na jeho meno.
SamuelSK
13.08.13,07:43
kaslal by som na chemiu, tu je viac nez dost rad hladom hustej krvi
http://rng.nazory.eu/rubriky/h/husta-krv
martuli
13.08.13,08:03
No toto mi pripadá, ako pestovanie adrenalinového športu. Neužívať lieky a nechodiť na kontroly Quick testu - nato treba odvahu. Riziko embólie, infartku, úplná pohoda. Škoda riskovať takto so zdravím. Ak lekár povedal doživotne, tak asi vie prečo.
pankratz
13.08.13,08:25
Ja som užíval Warfarín 5 mg 1 krát denne od októbra 2010 do decembra 2012, po prekonanej mozgovej príhode. Tiež som musel absolvovať každý mesiac kontrolu na hematolog. ambulancii. Koncom tohto obdobia mi zmenili Warfarín na 2 krát 2,5 mg a 5 krát 5 mg.
Po kontrole na neurológii mi zmenili tento liek na Pradaxa 150 mg 2 krát denne. Sú to tobolky. Na hematológiu nemusím chodtiť, ale sú predpísané kontroly na kreatinín a ureu, raz za 2 mesiace. Ale to už môže odoberať aj sestrička na všeobecnej ambulancii praktického lekára. Ona odoberie vzorku a test robia v laboratóriu v nemocnici.
madlin
15.08.13,06:50
Vrele dik za Váš komentár. Viete neuvažovala by som nad užívaním Warfarínu, ale chrobáka mi do hlavy pustil jeden lekár, o ktorom som písala vo svojom predošlom komentári. Keby to bol laik, tak sa nad tým ani nepozastavujem, ale keďže tiež som robila v zdravotníctve a povie mi to môj známy lekár, tak som sa nad tým pozastavila. A tak som sa začala radiť na nete, možno ma niekto s týmto nejaké skúsenosti.
bettylou
15.08.13,08:24
žeby aj cesnak trochu pomohol? a vela vody!
mirmas
13.03.23,12:24
mne odporucil internista kvoli cholesterolu dozivotnu tabletku, ktoru som odmietol.....a iba zmenou stravy, sportom a BEZ liekov som to dokazal upravit..... odpoved nech si da kazdy sam
buchač
13.03.23,13:32
mirmas (Dnes 14:24) mne odporucil internista kvoli cholesterolu dozivotnu tabletku, ktoru som odmietol.....a iba zmenou stravy, sportom a BEZ liekov som to dokazal upravit..... odpoved nech si da kazdy sam
====================
Add 1. - reaguješ na tému spred 10 rokov...ale povedzme, že táto téma je v podstate aj stále aktuálna

Add 2. - zadávateľ absolvoval OPERÁCIU srdcovej chlopne a nepýta sa na zvýšený cholesterol...a takýto má možno aj polovica populácie (a o tomto stave v nie jednom prípade ani nevie).

Add 3. - Tu máš niečo ohľadom CVIČENIA pre pacientov po operácii chlopne
https://www.ta3.com/clanok/225805/chora-srdcova-chlopna-vyzaduje-pohyb-ake-cvicenie-je-vhodne

Add 4. - Tu sú informácie o dodržiavaní LIEČBY po operácii.
http://www.kardioklub.biznisweb.sk/info/o-chlopniach/komplikacie-a-antikoagulacna-liecba/

Stačí takáto odpoveď na tvoj komentár, ktorá je aleže fest úplne MIMO ?
mirmas
13.03.23,13:41
si snazivy.....tolko viet....pozri komentar k cesnaku.... Diky pa