milagros208
31.07.13,12:42
Už dávno som nemala prípad odchodu na materskú, preto by som potrebovala poradiť. Dnes mi zamestnankyňa doniesla žiadosť o materské, kde by som ako zamestnávateľ mala napísať od akého dňa materská bude poskytnutá. Aký dátum tam mám napísať, ak od lekára mám napísaný dátum predpokladaného pôrodu 17.09.2013? Nemal by lekár napísať dátum dočasnej pracovnej neschopnosti, pretože ja tam iný dátum ako predpokladaný deň pôrodu a dátumu vystavenia nič nemám. Je potrebné k tejto žiadosti ešte niečo doložiť? Vďaka.
Katy a R
31.07.13,11:21
zamestnankyňa si sama určuje nástup na materskú v rozmezí 6-8 týždňov pred PTP. Mala to vyplniť ona - že kedy chce nastúpiť. (inak, malo by to byť na tom tlačive žiadosti aj vysvetlené)
Jana103
31.07.13,11:22
vypočítaš si 6 týždňov pred termínom pôrodu a odvtedy vznikne nárok na materské...ak je na rizikovom tehotenstve, tak 8 týždňov
tu je pomôcka: www.socpoist.sk/1350-ext_dok/41302c
Katy a R
31.07.13,11:37
môže napr aj 7 týždňov, .. je to na nej - a nemusí ísť o rizikové teh
milagros208
01.08.13,05:41
Ďakujem Vám všetkým za odpovede. Chcem sa ešte spýtať. Potrebuje zamestnankyňa ešte nejaké tlačivo s vymeriavacím základom alebo jej už okrem žiadosti o materské nič netreba? Ďakujem.
EvaBard
01.08.13,06:37
je to tak, je to na zamestnankyni kedy nastúpi na MD. Min. 6 týždňov a max. 8 týždňov pred PTP. SP by mala mať všetky podklady k výpočtu materského, ale nie vždy je to tak. Naša účtovníčka mala všetko v poriadku, aj napriek tomu ma kontaktovali zo SP že nemajú podklady na výpočet materského aj keď v systéme videli že firma za mňa riadne odvádza čo treba. Pozor na to, majú tam riadny "bordel". Ale ak bude niečo chýbať tak oni sa ozvú.... Vlastná skúsenosť...