Neuchopitelna Laska
31.07.13,19:24
Chcem zhodiť kilá, zachovať si zdravé trávenie :)) a "neškrípať" zubami od hladu. Potrebujem sa sústrediť na štúdium a zároveň aj chudnúť a nie myslieť na kručiace bruško.
alaya1
31.07.13,18:22
Cvicit, chodit, behat....dobre sa to pise-:)
avalik
31.07.13,18:38
aby si nestracala svaly potrebujes prijem kvalitnych bielkovin a primerane zatazenie svalov ... cize pravidelna vyvazena strava 5x denne, vynechat sladkosti, fastfoodove jedla, malinovky a ochutene vody, alkohol (obcas suche biele vinko sa moze :) ) ... no a pravidelny pohyb - rychla chodza, bicyklovanie, plavanie + nejake posilnovacie cvicenie

na porade je tiez vela tem na zameranych na chudnutie, mozes sa inspirovat
wagner
31.07.13,19:29
Posilovať môže prísť po skúškach aj ku mne - 30 metrov dreva popíliť motorovou pílou, naštiepať, navoziť do pivnice a do šopy. Možno nemusí ani diétovať
draik
31.07.13,19:53
A nezabúdať na dostatok spánku.
avalik
31.07.13,19:54
pravda :)
Neuchopitelna Laska
31.07.13,20:22
no to som zabudla dopísať, že to robím .. začínala som s Jillian Michael 30day shred... na začiatku neskutočná svalovka.. prešla som všetkými levelmi.. asi 50 dní som to cvičila .. bez prestávky.. a pred tým .. 3 mesiace s prestávkami.... najprv som bola schopná to cvičiť len každý druhý deň,,, ale teraz ma to už začína nudiť ..tak mám od toho pauzu,.. tak cvičím len 90 minút na eliptickom trenažéri.. + strečing,, a činky na ruky...a brušáky..
Neuchopitelna Laska
31.07.13,20:25
som rada, že ťa humor neopúšťa :D :)))))))
Neuchopitelna Laska
31.07.13,20:27
čo znamená dostatok spánku ? :D
Toľko koľko chcem ? :D Alebo toľko koľko má človek v priemere naspať ? :))
kopretinka
31.07.13,20:32
pre každého je dostatok asi niečo iné.Proste toľko,koľko potrebuješ.....ak máš možnosť.
Dáša_
01.08.13,03:22
buchač
01.08.13,04:59
Existuje účinná diéta pri ktorej sa nehladuje a človek spaľuje tuk a nestráca svaly ?

N I E !!!
bettylou
01.08.13,05:11
hej, a hovorí sa tomu racionálna výživa a poctivá fyzická práca.
Llívia
01.08.13,07:59
Aspoň 6 hod. - tak sa uvádzalo pri výskumoch, ako súvisí dostatok/nedostatok spánku s priberaním. Po nedostatočne dlhom spánku prijme človek viac kalórii a ich spaľovanie je pomalšie.
buchač
01.08.13,08:25
Netaktná otázka ...či ?
Koľkože to máš kilečiek ???
buchač
01.08.13,08:26
...a do školy si kedy chodila ???
...a kedy si sa učila ???
Neuchopitelna Laska
01.08.13,08:46
hahaha :D netaktna iba ak by si bol môj nápadník :D
meriam 167cm, a vážim 81kg... ale to je takto neobjektívne.. hodnotit.. lebo od kedy cvičím..tak robim svalovu hmotu.. a kila idu tazsie.. a mam tazsie kosti .. to mame v rodine ..
a mam pekne hnede oči :) a pekne hnede dlhé vlasy :D a som proste pekne plnoštíhla :D
Neuchopitelna Laska
01.08.13,08:48
vďaka ;-)
Neuchopitelna Laska
01.08.13,08:53
by si neveril ako dobre padne sa vyskákať pri videu.. keď ti už hrabe z učenia... veď to je len polhoďka... a sprchu.. človek ma tak či tak každý deň.. tak som to len zosúladila..
ale bolo to aj tak o držku .. :D
PS: ja už na prednášky nemusim chodiť.. už som veľke dievča :DDDD
Neuchopitelna Laska
01.08.13,08:55
joooj si ma sklamal :( :) a ja, že aspoň niečo bez utrpenia..hladu.. keď už ma to stojí tu námahu cvičenia
Neuchopitelna Laska
01.08.13,08:56
(avalik) este sa tu neviem dost dobre orientovat.. tak sorry ak môj prispevok je out ..
Neuchopitelna Laska
01.08.13,08:58
(kopretinka)
ja mam nízky tlak.. tak najradšej by som prespala niekedy celý deň :))) ale kto by sa za mňa učil a žil ? :D :DDDD
Neuchopitelna Laska
01.08.13,09:05
Vďaka za typ, kúpim si ju... lebo z toľkého čítania na nete.. pdf...wordy.. mám pocit, že mi zachvíľu vypadnú oči z jamôk :D :D :D
buchač
01.08.13,09:08
:D :D :D .....
Šak pošli telefónne číslo ........ ;)
Uchopíme Lásku .... :D :D :D :D :D
Llívia
01.08.13,09:37
Pri nízkom krvnom tlaku sa práveže odporúča športovať, že to TK upraví.
Neuchopitelna Laska
01.08.13,10:24
áno to je pravda :)
V tom, že sa cítim lepšie... ale tlak mám stále nízky :)) a pijem 2x denne kávu :D
Neuchopitelna Laska
01.08.13,10:25
:D :D :D :D :D :D
a detí by si koľko chcel ? :D
kopretinka
01.08.13,10:29
ja som mala tiež nízky tlak,nepomáhala káva ani šport.....prišli roky a tlak sa trochu upravil smerom hore,možno je to takto lepšie,sestra aj mama majú tlak vysoký a musia brať lieky,možno,ak by som mala v mladosti tlak normálny,tak som dnes na liekoch aj ja....
Llívia
01.08.13,10:35
Mne šport TK postupne upravuje - smerom dolu, nižšie a nižšie :D To je asi taká "užitočná" rada, ako že treba chodiť darovať krv - veď tam mali problém, keď som ho ešte mala vysoký asi tak 110/70 (skôr trochu menej), už ma sestrička hnala behať po schodoch, že nech sa mi na chvíľu zvýši :D
Janiela
01.08.13,11:50
Počas štúdia som nabrala cez 20 kíl. Ak som sa potrebovala naučiť, jasné, že som nemohla hladovať. Ináč hlad je často skrytá nervozila. Nebol čas ani na fitko. Študovala som na EU popri zamestnaní, počítanie dlho do noci a ráno hajde na siedmu do práce.
Po ukončení školy som pekne a dosť rýchlo zhodila, dnes mám chutných 64 kg.
Existuje dukanova dieta, ale to vieš ako je to s diétami, to podstatné je vždy hlave. Možno ti tá diéta pomôže, ale po ukončení, ak budeš pokračovať pri tom istom stravovaní, budeš tam, kde teraz.
No a pohyb - ten je najdôležitejší.
Rozumné stravovanie + pohyb a budeš krásna. :)
Hlavne musíš vylúčiť to, z čoho priberáš. U mňa chlieb a sladkosti.
Držím prsty aj pri štúdiu a s váhou. :)
Martin1310
01.08.13,12:04
Presne tak ,hlavne pri takom tom nárazovom chudnutí dochádza k úbytku svalov a to z jednoduchého dôvodu,energia z nich je ovela lahšie a rýchlejšie využitelná ako z tuku.
Je to také nespravodlivé ale je to tak,ono treba niečo natrvalo zmeniť, nie len v obmedzenom časovom obdobý.
Neuchopitelna Laska
01.08.13,12:05
ďakujem za povzbudenie :) no sladkosti viac menej vylúčené :) .(ale bez lyžičky cukru v káve aspoň každý deň ,,by som nedokázala fungovať) . a keď som na intráku tak si varím len z parného hrnca...len si musím dať dokopy aj moje hormóny v tele a potom to pôjde snáď ľahšie ;-)
A tebe sa ako podarilo schudnúť ? Len cvičenie ? či si mala aj dietku ?
Ja tu dukanovu .. nejak nemusím.. odborníci ju kritizujú, že nie je veľmi zdravá ..
Hm.. chlieb ? Ten sa v Prahe aj tak nedá jesť :) ale priznávam.. keď tak jem tam rožky ..lebo tie sa najviac podobajú na niečo slovenské..
Neuchopitelna Laska
01.08.13,12:11
ide mi o nový životný štýl :) ja už ho celkom aj naberám.. len uvažujem tomu ešte napomôcť aj nejakou diétkou... ale nie za cenu straty svalov.. a to ako čítam.. asi ani neexistuje :) pomaly
KEJKA
01.08.13,12:12
bez problémov schudneš aj bez pocitu hladu, ak budeš jesť všetko čo doteraz ale bez prílohy. Ja som vynechala všetko - chlieb na raňajky, rožky či iné pečivo, Hlavné jedlo - polievka akákoľvek, ale ak vývar, tak bez rezancov, maso iba so zeleninou, podobne ryby, t.j. žiadna ryža, zemiaky, či knedle.
Kávu si dám s mliekom ale bez cukru.
Žiadne sladkosti, nápoje len nesladené, málo sýtene, alebo čistá voda.
Nijako mi to nevadilo, a schudla som 5 kg, čo som potrebovala. cca 3 mesiace, myslím, že to nie je veľa.
Janiela
01.08.13,12:12
ani jedna diéta nie je zdravá :-)


Ja som ešte nikdy žiadnu diétu nedržala, ale čítala som o nich. Vždy som mala strach z jojo efektu.
odkedy neštudujem, tak som tri krát v týždni vo fitku, teraz namiesto fitka - lebo je horúco - denne aspoň hodinu chodím alebo byciklujem. Ja som vegetarian, takže všetky obdoby tofu, sójového masä, seitan, tempeh, zelenina, ovocie pomenej. no a samozrejme múčne jedlá veľmi obmedzujem. Z dukanovej diéty som si osvojila dukanov chlieb, palacinky a lievance.
Na niečo sú diéty dobré, zoberiem si z nich to, čo nám vyhovuje.
Ináč, hovorím, všetko je v hlave. A aj ja si myslím, že po každej diéte sa skôr či neskôr priberie.
Neuchopitelna Laska
01.08.13,12:13
:D :D :D
Neuchopitelna Laska
01.08.13,12:17
viac menej aj to robím :))) len si sladím kávu :D takto som dala aj ja 5kg... ale treba viac a viac ešte :)))
viktorviktor
01.08.13,12:20
ako tu niekto píše všetko je v hlave, pozri koza sa krmi zeleným a nevzdychá že je hladná, treba jesť zeleninu, teraz jej je dosť všade, síce niečo stojí ale je dostatok, cvičenie je len na zabitie času keď si hladná, a ide to trochu rýchlejšie, pri cvičení uber váhu (polovicu) a pridaj opakovania a cvič len toľko aby si nebola po cvičení hladná ako vlk, počas cvičenia musíš vedieť normálne hovoriť, len pri určitej tepovej frekvencii sa spaľuje tuk z tela
KEJKA
01.08.13,12:21
to už je len otázka času. Vraj sa týmto spôsobom telo naučí spaľovať tuky.
Neuchopitelna Laska
01.08.13,12:21
heej ja suhlasim.. ved mi nejde len o dietu... ale o nejake efektívne stravovanie.. a tiež si z mnohých diet a vecí takto vyberám.. ja nie som veget. , ale tofu na panvici s oreganom, sojovou omáčkou a kúskom oliv. oleja a k tomu nakrájaná broskyňa (kompót) och mňam :D :D :D :D :D hriešne dobré :D :P
Neuchopitelna Laska
01.08.13,12:25
no áno zelenina.. je vhodná.. po ovocí.. som hneď príšerné hladná .. nemožné aby som ním zahnala hlad...
wagner
01.08.13,12:59
Keby sa zo zeleniny chudlo, tak mňa by už nebolo ani vidieť. Je to blbosť, zo všetkého sa priberá. Ja jem zeleniny veľa a veru by si ma neprehliadol, keby si ma zbadal-všetko je v hlave. Treba jesť a keď chceš schudnúť tak 6x denne veľmi malé porcie. To mi odporučila lekárka.
viktorviktor
01.08.13,13:02
hlavne hrušky, po tých chutí všetko
kopretinka
01.08.13,13:03
wagner,ale nie jesť veľa zeleniny,ale IBA zeleninu,:D
viktorviktor
01.08.13,13:04
no ano, nepíšem že koza schudne, tiež som zato jesť kedy chutí ale pomenej
Neuchopitelna Laska
01.08.13,13:49
6x denne zaujímavé :))) skúsim
Neuchopitelna Laska
01.08.13,13:50
dúfam :))
kopretinka
01.08.13,13:56
mám to len z druhej ruky,ale vraj sa dá schudnúť aj tak,že jesť každé 2 hodiny 100gr jedla.
DanielaSL
01.08.13,14:05
Existuje..je to stravovanie podľa Antónie Mačingovej. Pozri www.lahkechudnutie.sk, alebo na na FB nájdi Harmonické stravovanie podľa A.Mačingovej..ale najlepšie je kúpiť si knihu. Ješ 5 x za deň..dosýta, nehladuješ a váha klesá a centimetre ubúdajú. Pozor...treba si to potom už udržiavať, nie je to diéta, je to len zmena stravovania.
Neuchopitelna Laska
01.08.13,14:06
myslím, že áno.. ale záleži že čoho 100g :) , takých 100g čoko by bol riaden zabiják :D :D :D
kopretinka
01.08.13,14:10
ale taká 80% nemusí byť na škodu :)
Neuchopitelna Laska
01.08.13,14:11
och :D lenže takú nemám rada :D :D :D
Neuchopitelna Laska
01.08.13,14:18
vďaka za tip, keď budem v Prahe, tak si ju zadovážim ;-)
No a tvoja vlastná skúsenosť s touto knihou ? schudla si ? či chudneš ? ako ?
kopretinka
01.08.13,15:31
tak sa nauč,neboj,zvykneš si :D
lujza.j
01.08.13,15:38
kopretinka
01.08.13,15:51
len aby si z ketózy neprešla do narkózy
lujza.j
01.08.13,15:52
dávam pozor:D..najjednoduchšia redukcia hmotnosti...ja som spokojná...
Neuchopitelna Laska
01.08.13,15:56
ako dlho to aplikuješ a ake máš výsledky ?
A koľko ťa vyšiel ketomer ?
kopretinka
01.08.13,15:58
ale pozor,bude ti smrdieť z huby :D
lujza.j
01.08.13,16:02
od polovice marca....výsledky? ja som spokojná a podla okolia výborné:D mala som stravu od Dr.Slim, ale iba na 2týždne....dalej vlastná improvizácia...
lujza.j
02.08.13,08:01
Ked si v ketóze odchadza tuk!!!sval nie...
tictac7
02.08.13,08:51
ja sa podľa tejto knižky stravujem od 13.4. - za tú 28-dňovú detoxikáciu som dala dole 7 kg a teraz som v 3-mesačnej "pauze" - občas aj poruším - zmrzlinu v týchto horúčavách proste musím, a včera som bola na grilovaných rebrách - napriek tomu ďalších 6 kg išlo dolu a od 12.8. opäť nabieham na 28-dňovku. Skúšala som všeličo - aj Mira Veselého, ale nič nemalo taký efekt ako toto. A hlavne nemusím dávať pozor, aby v každej dávke jedla bolo neviemkoľko percent neviem čoho a neviem aké iné drísty. Proste jednoduché jedlá, s jednoduchou prípravou - včera + raňajky a obed na ďalší deň mi zaberá tak asi hoďku v kuchyni. A hlavne, nie som hladná a nemám neodolateľnú chuť na sladké - v raňajkách je med, ktorý to kompenzuje. Koho poznám, že sa na túto stravu dal, každému zabralo.
P.S. Kniha vyšla aj na SK, takže aj tu si ju môžeš kúpiť :-)
DanielaSL
02.08.13,16:18
Moja skúsenosť, že som veľmi pohodlným spôsobom schudla 10 kg, zvykla si stravovať sa jednoducho, varenie je nenáročné a presne tak ako tictac7 píše. Odvykla som si od sladkostí. Ja som po náročnej operácii a pred ďaľšou náročnou operáciou, pohyb skoro žiadny, mojim cieľom bolo tie zhodené kilá nenabrať, čo sa mi aj splnilo..ale ako budem fit, predpokladám,že váha ešte bude klesať dole. A čo je veľmi dôležité, že človek nehladuje...naje sa dosýta.
TatianaM
06.08.13,18:13
Ja som tiež prešla touto detoxikáciou a môžem len odporúčať.
bettylou
24.04.14,08:03
aj som skúšala bez príloh. raz mi bolo zle z bôčika a inokedy som bez prílohy, čo aj vačšie a vyvážené porcie aj tak hladovala. fuj.
E15
24.04.14,09:00
Atkinsonova dieta
Neuchopitelna Laska
27.04.14,18:38
už ok, našla som spôsob ako nie som hladná...jedla som málo tukov, varím si ryžu v rýžovari, dochucujem olivovým olejom, papám oriešky. A hlavne našla som sa v raňajkách s ovsenými vločkami, mrazeným ovocím, bánánom a to zalejem horúcou vodou. A ešte tam dávam ľanové semienka. Viac na ..
https://www.facebook.com/pages/Som-hladn%C3%A1-ale-nem%C3%B4%C5%BEem-jes%C5%A5-nezdravo/375364645937033
Neuchopitelna Laska
27.04.14,18:41
https://www.facebook.com/pages/Som-hladn%C3%A1-ale-nem%C3%B4%C5%BEem-jes%C5%A5-nezdravo/375364645937033

Toto všetko mi celkom pomáha. Už nie som taká hladná. Beriem lieky na hypotyreózu.. tak sa to zlepšilo.