Kubak
01.08.13,16:16
Bývam v paneláku na prízemí. V izbe máme ešte staré parkety ale chcem ich už vymeniť za plávajúcu podlahu. Problém je v tom, že tie parkety sú krivé. Neviem, či je problém v rovnosti povrchu už od betónového panelu pod parketami alebo je len vrstva hobry pod parketami taká vychodená a zdeformovaná.


Chcel by som poprosiť o radu čo s tým? Myslel som že je najlepšie vytrhat parkety aj hobru odstrániť to celé a pokiaľ by bol problém s nerovnosťou už v paneli tak položiť polystyrén naň sieťku, vyrovnať to nivelačnou hmotou a na ňu pokladať parkety. (Polystyrénom chcem vyriešiť to bývanie na prízemí a ten chlad ktorý by pravdepodobne išiel od podlahy tým, že pod nami sú len pivnice.)


Viete mi niekto poradiť či tak urobím dobre? Alebo existuje nejaké lacnejšie riešenie?



Za odpovede vopred ďakujem.
fransisek-78
01.08.13,14:41
polystyter na podlahu?? to asi takzo :D ... proti chalu z pivnice je potrebne zateplit pivnicu
Kubak
01.08.13,14:48
Nie, polystyren na podlahu, ale polystyren pod podlahu, naň sieťku, naňu nivelačnú hmotu a naňu podlahu.
misoft
01.08.13,15:49
duves
01.08.13,16:04
Ja som to robil suchou metodou, rok 1998. A inak, ide o poprelamovany heraklit, nie hobru.
pmajap
01.08.13,17:35
Veľmi rozumne, brat so synovcom na mokro a vytopili susedov, nebol tam heraklit, ale zvyšky stavebného materiálu, obalov a fliaš, proste veľkokapacitný kontajner.
sito
01.08.13,21:11
Parkety vyhádzať, podlahu vyrovnať, aj nivelakom. A videl si už obliecť si tielko pod kožu? Koža je nosný panel, tvoja podlaha. Tak ako Kubak napísal, že polystyrén od spodku, ale to sú spoločné priestory, že? A teraz kto, kto to zafinancuje? Ak bude pomer 60 : 40 % na náklady, nie polystyrén a prácu, montáž.
Moja SRO
01.08.13,21:41
izolácia pod plávajúcu podlahu:

http://www.thermofloc.cz/