nina1671
02.08.13,08:16
dnes som bola na nákupe v našom c...e. bolo tam dusno, ťažko sa dýchalo. sťažovali sa aj predavačky, že musia pracovať v takom teple. bola som sa opýtať vedúcej, či nie je možné zapnúť klimatizáciu. odpovedala mi, že klimatizácia je zapnutá, a ukazuje 20 stupňov, čo aj bola pravda. lenže podľa mňa, aj niektorých dalších zákazníkov, teplta v obchode mohla byť okolo 24 stupňov. predávajú hlavne potraviny. ako zistiť správnu teplotu v obchode? myslela som, že tam donesiem vlastný teplomer, ale obávam sa, či to je možné, či by mi v tom mohli zabrániť. Ako postupovať v tomto prípade. môže byť termostat zle nastavený?
Ďakujem za rady.
judit.esam
02.08.13,06:33
Akože je ten obchod tvoj? ja by som to redšej tuto neriešila, keď príde kontrola , hneď ti to vyriešia..... hygiena ti povie, že toľko stupňov má byť, a to si musíš sám riešiť že ako dosiahneš požadovanú teplotu... Veci ktoré majú danú maximálnu skladovaciu teplotu musíš tak umiestniť aby to bolo vyhovujúce, a neobjednať napr 10 ton čokolády v takomto teple, lebo všetci to budú nosiť naspäť, že to je roztopené... hygiena ma dané podmienky pre také priestory...
nina1671
02.08.13,06:44
nie, obchod nie je môj, som len zákazníčka.
Ferdosondo
02.08.13,07:15
A 24stupnov je veľa?
nina1671
02.08.13,07:39
myslím, že áno, ked čokolády sú mäkké a z peštét po otvorení tečie voda
Llívia
02.08.13,07:52
Obráť sa na príslušný "hygienu" - Štátnu veterinárnu a potravinovú správu, http://www.svps.sk/zakladne_info/staznosti.asp
stormcatcher
02.08.13,08:20
aspoň vidíš, čo kupuješ.
arizona
02.08.13,08:33
nemas jedno v tychto hicoch, ci kupis roztopenu cokoladu? Aj tak sa ti cestou domov roztopi :-D
judit.esam
02.08.13,08:57
... ni veľa.. sme mávali 30.. a ešte to bolo dobre, ono to je na väčšine potravín do 25 stupňov... ale vzduch je teplejší ako regále tak že sa to akceptuje,,, len na obchodníka všetci hundrajú, lebo keď príde hladnejšie a nepredá to, tak sa všetko pokazí... :/
buchač
02.08.13,09:35
Ten teplomer si môžeš doniesť a aj merať ....

Ibaže ...
KDE budeš merať , v ktorých priestoroch Jednoty ?
Na predajnej ploche , alebo snáď v skladovacích priestoroch ?

Na predajnej ploche to bude nejaký čas trvať a do skladu nemáš nárok vojsť ...
Nespomínam ani ten teplomer , ktorým by si chcela merať , nakoľko takéto merania by sa mali robiť tým ciachovaným - kalibrovaným meradlom a nie tým obyčajným z obchodu . Silne pochybujem , že taký teplomer sa len tak hocikomu doma v šuflíku povaľuje .

Teplota sama o sebe môže byť aj pocitová , ktorú ovlyvňujú aj tie chladierenské zariadenia svojou činnosťou , takže aj keď teplomer ukazuje tých 20 stupňov , pocit tepla je však vyšší ...
K tomu všetkému je potrebné pridať vonkajšie prúdenie teplého vzduchu do predajne , veľkosť samotnej predajne , počet kupujúcich to tiež ovplyvňuje ....
Všetko so všetkým súvisí a preto z takého obchodu je najlepšie čím skôr vypadnúť ...

Samozrejme , že sa nezastávam obchodu ako takého ...
erik555
02.08.13,09:52
staci cokoladu a pastetu vlozit do chladnicky a uz nebudu tiect ;)