pillot
03.08.13,21:47
Od mobilného operátora som dostal bonus vo výške jedného mesačného paušálu, ale nieje uvedený v žiadnej faktúre, ani dobropise. Figuruje, len v "Stave účtu" ako preplatok z predchádzajúcich období v čiastke XY,- EUR s DPH. Po mojom telefonickom dožiadaní dokladu sa operátor vyjadril, že oni doklad na to neposkytujú. Viete mi niekto poradiť, ako to môžem zaúčtovať v peňažnom denníku jednoduchého účtovníctva?
a_je_to
03.08.13,20:01
Kašli nato .... nič neúčtuj a pretelefonuj. Bol nepeňažný príjem = bonus a budú aj hovory v nasledujúcom, lebo ho pretelefonuješ a nič Ti nebude fakturované na úhradu, lebo bol bonus. Teda nebol príjem a nebude ani účtovateľný výdavok.Kde nič nie je ... tam ani čert neberie, ani účtovník nemôže účtovať. Účtovať budeš iba to, čo pretelefonuješ nad bonus a budeš aj platiť.
pillot
03.08.13,20:38
Asi som to zle uviedol, ale faktúru mám príklad: na 50,- € a bonus je len 35,- € takže by som im mal zaplatiť len 15,- €, ale potom mi zas bude vyskakovať len čiastočná úhrada daňového dokladu. Čiže čiste z teoretického hľadiska môžu dodatočne, žiadať úhradu aj s penalizáciou!
a_je_to
03.08.13,22:29
Ak bude faktúra na 50, odpočet bonusu 35, doplatok 15, tak nebude žiadna čiastočná, ale plná úhrada. Prečo a na základe čoho by mali žiadať úhradu a penalizáciu ? Keď 35 Ti odpustili bonusom ? Možno niečo najprv odpustiť a potom žiadať ?
Antonia Jendrišáková
05.08.13,08:42
doplním zaúčtuješ záväzok na 15 €. Na FD máš uvedenú sumu na úhradu ?