Ingrid Ondruskova
07.08.13,07:14
Mala by som otázočku: akú máte osobnú skúsenosť, pred týždňom nám menili po 10 rokoch v šachte vodomer a včera prišla fakt. na 92,-EUR, je to normálne? Asi som si naivne myslela, že vodomery sú majetkom vodární, nato, že vodne-stočné je cez 2,-EUR/kubík, neviem, prečo by to nemalo byť v réžii vodární....neviem ako to bolo kedysi cca 20 rokov dozadu, ale manžel ma "sklidnil" moja zlatá-dobre už bolo....
meha
07.08.13,05:19
Normálne to nieje,no manžel má asi pravdu.Ináč,čo uviedli presne vo faktúre? Možno ,že to nieje za vodomer,ale za prácu/odinštalovanie,nainštalovanie a ešte aj cesta/,to sa mi skôr pozdáva ako praktika na Slovensku.Žiadali ste o výmenu sami,alebo prišli automaticky po ukončení 10 rokov?
Braňo
07.08.13,05:24
vodomer je majetkom vodární, skôr sa jednalo o službu - výmenu vodomera.
meha
07.08.13,05:57
Ty si to vystihol asi najpresnejšie,tá práca spomenutá mnou vyššie-služba.
erik555
07.08.13,07:01
jj, sluzby! Napr. aj ake skontrolovanie hasiacich pristrojov v panelaku im tiez vynesie slusne prachy :D pre taketo sluzby su panelaky rajom na zemi :D
misoft
07.08.13,15:23
Lenže také skontrolovanie hasičákov v paneláku ide z fondu (lebo je to pre všetkých spoločne), vodomer je pre každú bytovú jednotku. Niekde to riešia cez fond (revízia, opravy), alebo potom každý osve zacáluje.
sito
07.08.13,16:05
Šachta je vaša. Ale fakturačný vodomer, že by bol váš? Asi sa vodárne inšpirovali správami bytových domov, ktoré, niektoré, tiež tvrdia, že vodomer je vlastníka bytu, pretože je v jeho byte. A kde inde by mal byť? Na streche? Dažďovú vodu, že by meral? Však URSO im,. vodárňam schvaľuje všetky náklady spojené s dodávkou vody, teda aj meranie odobratého množstva vody odberateľom na odbernom mieste. A k tomu ešte aj primeraný zisk. Primeraný, isto?

Že by ste omylom, podvodom podpísali zmluvu, že vodomer si zaplatíte a nie je váš majetok? Je to majetok vodárni!?

Treba si pýtať písomný doklad na základe čoho vám tých 92 € účtujú. Keď to nie je váš majetok.

Na Slovensku? Všetko možné. Už sú ako šmejdi ... len o...
sito
07.08.13,16:12
Vodomer je v každom byte, v dome a slúžia na zohľadnenie rozpočítania nákladov domu za vodu na jednotlivé byty. Povinnosť vlastníka je ho umožniť namontovať, nie zaplatiť! A potom má vlastník ešte povinnosť uhrádzať preddavky do FOaÚ. Správca má povinnosť zabezpečiť, namontovať, overiť a zaplatiť vodomery ich dodávateľovi správe domu pre spoluvlastníkov domu.