sally 55
09.08.13,21:07
Mám 16 rokov a u zubára som už nebola pár rokov pretože keď som bola ešte malá mama ma tam nútila ísť a ja si pamätem že ma to strašne bolelo keď mi vrtal do zubu alebo keď ho ťahal a odvtedy sa nemôžem odhodlať k nejakemu zubarovi vôbec isť lebo si stále myslim že to bude zase tak bolieť ako si na to pamätam aj keď sa mi už dva zuby kôli kazu uplne rozpadoli aj tak som sa tale neodhodlala a pomaly na každom zube už budem mať kaz a raz moja kmoška dostala injekciu do ďasna a aj tak ju to strašne bolelo keď jej ťahal zub a tak som sa chcela opýtať či by sa to nejak nedalo aby to nebolelo a aby to nebolo príliš drahé tak keď máte niekto skusenosti s injekciami a niečim podobnym prosim poraďte lebo už fakt neviem čo mam robiť :(
alaya1
09.08.13,19:10
asi lepsie cistit zuby .
kopretinka
09.08.13,19:10
čo si myslíš,čo je lacnejšie,opraviť malý kaz alebo celú hubu plnú rozpadnutých kazových zubov.......bezbolestne v celkovej narkóze a lacno.......hm....kladivom po hlave jedine
buchač
09.08.13,19:13
...tak poviem ...
Nikdy som nemal rád zubárske kreslo a preto mi doktor musí dať injekciu .
No správne sa dáva nie iba na jedno miesto , ale mal by sa urobiť ten obstrek - čiže na dve , tri miesta ...aj do líca z vnútra ...
Potom už nie je nič cítiť ...samozrejme , že sa musí počkať nejaký čas na pôsobenie látky ...

Samotná injekcia ( doplatok ) nie je drahá ...
kopretinka
09.08.13,19:15
aj pri vŕtaní?
buchač
09.08.13,19:18
....no jo ...bez injekcie nemá šancu mi šahať na zúbky ...
Čo už ....nezabijem sa :D :D :D
Ale môj dlhoročný doktor vie , že prečo ...je v obraze ...
kopretinka
09.08.13,19:19
buchač,ty taký rambo? :D jááj,títo chlapi :D
alaya1
09.08.13,19:20
Su stomatologicke zakroky, kde lokalna anesteza len tlmi bolest, ale zakrok je citelny. Pri osetreni zuba pri zapalovych procesoch, hlavne pri zapale okostnice ti nepomoze ziadna lokalka, dalej pri obrusovani zubov pred nasadenim koruniek, mostika, a aj pri extrakcii zubov- hlboke a problematicke korene, pripadne pouzitie dlata. Pisem to koli tomu, aby dieta dostalo rozum a zuby umyvalo-)

Inak moj zubar uz daaavno nepouziva injekcne podavanie lokalnej anestezy, ma na to pomocku -"pistol" prilozi len ku krcku zuba a necitit ani vpich, ani to, ako sa znecitliveje urcita pozadovana cast tvare.
kopretinka
09.08.13,19:25
decko sa už neuvedomí,šak už sa jej dva zuby úplne rozpadli,to už čistenie nezachráni
buchač
09.08.13,19:25
Mááárgit ...neser ma .....:D :D :D
Ale vážne ....ja som si svoje odskákal a som zástancom toho , že ak nemusím , tak zbytočne netrpím .....
Ale už ma rezali a aj zašívali " za živa " ....

Takže asi tak ....
avalik
09.08.13,19:26
moze boliet ak ides k zubarovi uz s bolestou ... ale vtedy ti je uz jedno co s tebou robi

ale pokial ides na trhanie alebo osetrenie v case, ked to nie je bolestive, po injekcii nebudes citit bolest ... len, ze ti tam nieco robia

ja som nedavno absolvovala operaciu, kde mi aj kusok kosti na chvilu vyberali, a potom vratili a zasili - to vsetko pod lokalnou anesteziou a bezbolestne :) ... takze naber odvahu a chod si dat zuby cim skor do poriadku
tictac7
09.08.13,19:57
čítam, čítam a pomaly aj mňa začali bolieeť. Zubárov sa bojííím a preto k nemu chodím 2-krát do roka (napriek tomu sa mi zadarí občas aj pohotovsť navštíviť). To, či si niekto umýva alebo nemýva zuby nemá veľký vplyv na kaz. Ja si umývam furt, aj všelijaké medzizubné kefky používam, vody, na ústnu hygienu chodím - a kazom sa proste neviem vyhnúť. Síce zubár mi vždy povie, že je to nič, len také povrchové - ale proste je. Ževraj mám akési agresívne sliny.... Bez injekcie sa bojím aj ústa otvoriť - je však fakt, že keď je už niečo kazom, hnisom a neviemakou galibou prežraté, ani injekcia nepomôže - vyskúšala som si pri pravej krčnej mandli - napriek tomu stále vravím, že radšej si dám mandle brať ako zub vŕtať....
ferde
09.08.13,21:18
neboli neboj, sa aj s motykou sa ti tam môže hrabať......normalne to funguje furt
arizona
10.08.13,15:46
Ja sa tiez bojim zubara, neboj nie si sama.Ale ak sa raz zub pokazi,zakonite sa musi ist k zubarovi. Vzdy je mensia bolest ist s malym kazom, ako s dierou az do dasna.
Mozes poziadat zubara,aby ti dal injekciu a urobil aj 2-3 zuby naraz,aby si to mala rychlejsie za sebou.
U nas platim za injekciu okolo 7 eur,ale moze to byt rozne. Injekcia proti bolesti uz je nadstandart, za ktory si musis zial, doplatit zo svojho.
erik555
10.08.13,16:49
Tak veru...s tymi zubami v mladom veku je to zlozitejsie, pretoze poniektori dostanu panicky strach uz len z rozpravanie ostatnych deti, ked este ani sam nemal ziadny zubarsky zakrok. Ani mna toto v skolskom veku neobislo a taktiez este v tych komunistickych casoch hromadne povinne ockovania na skolach! To ma museli hladat po prazdnych triedach, aj tak ma v skole nezaockovali. mamka musela potom so mnou nakracat k detskej do nemocnice :D
No ale naspat k zubkom...tiez neboli bez kazov, ale ked prisla vojencina (19 rokov) a bolesti zubov, tak uz nebol ziadny problem si sadnut do zubarskeho kresla :D No a potom zistenie, ze skoda, ze ma z toho panickeho strach v mladosti nevedel nikto zbavit. Pretoze nejaka bolest, ktora trva iba cez zakrok sa neda porovnat s bolestami trvalejsimi! V zivote clovek zazije este vela bolesti, kde bolest u zubara je nic. Na bolest si clovek tiez vie zvyknut...
Martin1310
10.08.13,19:24
Mne zubár na zubnej chirurgii povedal že všetko sa dá spraviť tak aby to nebolelo.Mne tam trhali zuby (múdrosti) pretože na rozdiel od večšiny ludí ich mám údajne z nehoráznymi korenmi.Musel mi to aj zašívať.
No a aj ked som mal pocit že mi asi utrhne polku hlavy tak musím povedať že ma to vôbec nebolelo.
Ja si ťiež dávam injekcie aj pri vrtaní .:o