kvitku
18.08.13,08:17
Dobry den, chcem sa opytat na depozit ktory bol uhradený pri uzatvorení zmluvy o prenájme. S majitelkou bytu je katastrofalna komunikacia a mam obavy ze si najde dôvod preco ten depozit nevrátiť. Co sa stane ak posledný mesiac za prenájom nebude uhradený a uhradí sa z depozitu ktory obdrzala s prvou platbou za prenájom. Ake problemy mozu nastat a ake sankcie môzu vzniknut? Dik moc za odpoved
meha
21.08.13,05:48
Najprv si dobre prečítaj zmluvu o prenájme.Tam by to malo byť uvedené
pivko
21.08.13,17:19
Ja som nájomníka vykopol ešte pred posledným nezaplateným mesiacom a ak má nájomníčka dobrú zmluvu tak v nej má uvedené že sa nájomné platí meiac vopred napr k dátumu 20 predchádzajújeho mesiaca. výpoveď 10 dní pri nezaplatení. Tak že Ťa 31 vykopne a kaucia jej zostane.
Tak ti treba špekulant , kaucia neslúži na platenie nájomného , ale na úhradu sposobenej škody v byte , na úhradu nájomného len ak je nájomca neschopný Ťa vyhodiť , čo nieje moj prípad.
meha
22.08.13,08:43
Súhlasím s pivkom.Malá poznámka-depozit je však prenajímateľ povinný vrátiť,ale môže byť ponížený o sumu za škody spôsobené v byte.Ak so sumou nebudeš súhlasiť,môžeš to podať na súd. Komunikácia viazne-polož si najprv otázku kvôli čomu?
Katy a R
22.08.13,08:46
pivko - len treba dať pozor, lebo ak je zmluva v niektorej časti v rozpore so zákonom - tak je táto časť zmluvy neplatná ! ;)
pivko
22.08.13,14:38
Ja to mám v zmluve tak
3. V prípade ak nájomca bude v omeškaní platby za nájomné viac ako 7 dní alebo hrubým spôsobom poruší domový poriadok, alebo poruší Čl. II Účel nájmu , má prenajímateľ právo ukončiť nájomný pomer okamžitým zrušením nájomnej zmluvy.
a potom ďalej je že vlastne porušením zmluvy nedodržal 2.mesačnú výpovednú lehotu , tak že kaucia prepada v prospech nájomcu.
pivko
22.08.13,14:40
Pointa - nedodržanie 2. mesačnej výpovednej lehoty- kaucia prepada.
genius007
26.10.13,07:34
Z pohľadu prenajímateľa je situácia zaplatenia poslednej splátky z depozitu neprijateľná. Preto ak niekto nezaplatí poslednú splátku za nájom môže byť podľa zmluvy sankcionovaný pokutou.
Druhá vec je ako možno dať výpoveď nájomcovi, ktorý neplatí nájomné. Podľa občianskeho zákonníka sú tieto dôvody striktne dané. Ak je nájomná zmluva v rozpore s týmto zákonom je v týchto častiach neplatná. Pozrite si čo hovorí o dôvodoch výpovede z nájmu OZ.
http://www.realitnaskola.sk/prenajom-bytu-a-vypoved-z-najmu/