katarína101
21.08.13,18:46
Dobrý deň, momentálne som na PN, ktorá začala v ochrannej lehote po skončení pracovného pomeru, ktorý trval od septembra 2012 do júna 2013. Na UP som sa nezaregistrovala. Keďže moje zdravotné problémy pretrvávajú, je pravdepodobné že budem musieť ísť znova na PN avšak k inému lekárovi. Zaujíma ma za akých podmienok budem pri ďalšej PN poberať dávky počas PN, a či budú dávky rátané znova z predchádzajúcej mzdy.Poprípade, či pomôže, ak na PN pôjdem počas pracovného pomeru, ktorý bude trvať krátko.Ďakujem.
Mila123
21.08.13,17:38
ochranná doba po ukončení PPV a poistenia je 7 dní, pri gravidite je 8 mesiacov...
ak ukončíš PN u jedného lekára , a nie si tehotná, nebudeš mať nárok na platenú PN u druhého lekára z ochrannej doby,,,,,,
aký VZ si mala u posledného zamestnávateľa?
Katy a R
21.08.13,17:44
Ako myslíš k inému lekárovi ... lebo DPN vystavuje vždy praktický lekár - na doporučenie odborného lekára. Čiže netreba ukončovať - pokračovať, ak teda bude dôvod .??.. aj pri zmene praktického lekára môže pokračovať tá istá DPN.
Jedine ak myslíš - že gynekológ ?
Podľa zadania teraz žiadne poistenie nemáš (ani OL už neplatí) - takže ak by si terajšiu DPN ukončila a začala novú - tak bez nového poistenia nebude žiadne nemocenské. (alebo si tehotná?)
Ak bude nový PP - tak áno - to pomôže:)

takže doplním (po upresnení): keďže si tehotná - to bude treba riešiť novou DPN od gynekológa .
- ak si nebola v čase skončenia PP tehotná - tak OL je 7 dní .. treba ti nové poistenie. môže byť nový PP, alebo aj dobrovoľné poistenie.
- ak by si už bola tehotná v čase skončenia PP - tak by si nemusela robiť nič
katarína101
21.08.13,18:15
Áno, momentálne som tehotná, takže neviem, či sa dá iba zmeniť diagnóza u obvodného lekára na rizikové tehtenstvo, a neprídem o peniaze, alebo musím ísť na PN ku gynekológovi.
katarína101
21.08.13,18:21
denný vymeriavací základ vyšiel 23 eur, z toho 55% 13eur, momentálne som tehotná
katarína101
21.08.13,18:26
pracovná zmluva mi skončila 31. júna, začiatok tehotenstva pravdepodobne od 2. júla, ale od 1. júla mám PN u obvodného lekára s diagnózou bolestí krížov
Katy a R
21.08.13,18:34
škoda ... ale treba pozrieť presne podľa PTP (čo uviedol gyn)