zelislav
22.08.13,09:10
Dobrý deň,

chcel som sa poradiť. Firma nám robila UK v dome. Požiadal som firmu na cenu prace pre montáž UK, dostal som ich v dvoch rozvodoch. Med, a hliník plast. Boli samozrejme si pozrieť tj urobili obhliadku. Dohodli sme sa ako to urobia. Po rekonštrukcii niektorých bytových priestoroch som tuto firmu oslovil (cca 25 dní po vytvorení prvéj cenovéj ponuky), a začali pracovať na UK u nás.
Zistilo sa medzitým že bude treba montovať dva radiátory viacej, ale aj jeden radiátor že je zarátaný na viac. Tak že jedna 800 viacej a dve 400 mm chýbali.
Po vytvorení novej faktúre nákladov prišla mi faktúra navýšená o 12 %.
Keď som si porovnal faktúry spozoroval som nasledovne:
Zarátané bolo v oboch faktúrach že bude tam inštalované tri druhy potrubia, ja mam len jeden druh (čítaj priemer).
Druha vec a ta čo ma zarazila je že mali tam položku zváračke prace, zarátaných cca 85Eur/bez DPH pri tom ta práca bola zmena smeru jednej trubke o 180 stupňov. Pri tom som sa zhodol o prerabke tejto trubke, ale cenu mi nepovedali. Môj odhad je že by to malo stať 15 + 8 Eur. 15 eur na hodinu prace (robili to cca 45 min) a 8 eur na spotrebný materiál.
Nehovorím ešte akú škodu nám urobili v dome. A ešte nejaké drobné nezrovnalosti.
Viete mi poradiť čo by som mohol urobiť.
Ďakujem