bezradná
16.03.06,09:06
Tento recept som si stiahla z intenetu a mne sa veľmi osvedčil.

Cesto: 100g kryštálového cukru, 6 vajec, 250g práškového cukru, 300g polohrubej múky, 1 kypriaci prášok, 50g mletých orechov

Poleva: 10-12 lyžíc mlieka, 380g práškového cukru, 40g kakaa, 1 hera, kokosová múčka na obaľovanie

Ako na to:
Kryštálový cukor opálime dohneda, zalejeme 2 dl vody a necháme rozpustiť. Žĺtky s 1/3 práškového cukru vymiešame do peny a pomaly prilievame rozpustený, vychladnutý karamel. Bielky vyšľaháme do peny so štipkou soli, pridáme zvyšok práškového cukru a šľaháme na tuhý sneh. Postupne pridávame múku zmiešanú s kypriacim práškom a žĺtkovú hmotu. Plech vystelieme papierom na pečenie, vylejeme naň cesto a pri 200 stupňoch pomaly pečieme . Upečený múčnik necháme vychladnúť, pokrájame na kocky(alebo ako sa nám to páči), namáčame v poleve a obaľujeme v kokosovej múčke.
Poleva: Všetky suroviny na polevu necháme rozpustiť na miernom ohni.
Ja to robím vo vodnom kúpeli

PS: Odporúčam piecť na väčšom plechu, lebo je to dosť vysoké. Ja to krájam na 2,5cm x 6 cm(mám to vymerané pravítkom)
Dobrú chuť!
sway
16.03.06,08:07
Tento recept som si stiahla z intenetu a mne sa veľmi osvedčil.

Cesto: 100g kryštálového cukru, 6 vajec, 250g práškového cukru, 300g polohrubej múky, 1 kypriaci prášok, 50g mletých orechov

Poleva: 10-12 lyžíc mlieka, 380g práškového cukru, 40g kakaa, 1 hera, kokosová múčka na obaľovanie

Ako na to:
Kryštálový cukor opálime dohneda, zalejeme 2 dl vody a necháme rozpustiť. Žĺtky s 1/3 práškového cukru vymiešame do peny a pomaly prilievame rozpustený, vychladnutý karamel. Bielky vyšľaháme do peny so štipkou soli, pridáme zvyšok práškového cukru a šľaháme na tuhý sneh. Postupne pridávame múku zmiešanú s kypriacim práškom a žĺtkovú hmotu. Plech vystelieme papierom na pečenie, vylejeme naň cesto a pri 200 stupňoch pomaly pečieme . Upečený múčnik necháme vychladnúť, pokrájame na kocky(alebo ako sa nám to páči), namáčame v poleve a obaľujeme v kokosovej múčke.
Poleva: Všetky suroviny na polevu necháme rozpustiť na miernom ohni.
Ja to robím vo vodnom kúpeli

PS: Odporúčam piecť na väčšom plechu, lebo je to dosť vysoké. Ja to krájam na 2,5cm x 6 cm(mám to vymerané pravítkom)
Dobrú chuť!

počúvaj bezradná a to vypekáš takto pred daňovým:D :D :D

odskúšam po 31.3. kokosové milujeme dík:p
bezradná
16.03.06,09:40
To už mám stiahnuté dávnejšie, na vianoce som to robila po prvýkrát. Teraz v sobotu som musela spraviť a našim to tak chutí, že ako ich obaľujem, tak mi ich uberajú z plechu.
PS: Toto je pre mňa najlepšie odreagovanie od roboty:D
LubicaN
16.03.06,10:10
...skúsim doma pozrieť, moja svokra robí tiež takéto kde do cesta ide karamel zaliaty vodou, ale ona to dookola natiera nejakým krémom. Ja robím polevu, je to praktickejšie, kocku ponorím, vytiahnem, obalím... Ale cesto robím iné, s medom a bez orechov.

*L
Tweety
16.03.06,10:14
počúvaj bezradná a to vypekáš takto pred daňovým:D :D :D

odskúšam po 31.3. kokosové milujeme dík:p Treba dajako relaxovať. Ja tiež už dva týždne v soboty za sebou, vypekám metrový koláč, lebo sa ho nevedia dojesť.:cool::p