asterix174
26.08.13,16:06
Zdravím, chcem sa spýtať či ma niekto skúsenosti s Termínovaným vkladom v Poštovej banke?. Skončil mi TV po 2 rokoch a pani na pošte mi povedala že mi musí prísť šek ktorý mi potom oni preplatia. žiadosť o uoknčenie som dával pred 3 tyždnami a stále nič. Nemáte niekto skúsenosti koľko to trvá kým pošlú šek aj s úrokmi. Dakujem
misoft
26.08.13,15:07
Trochu neštandardné od banky.
https://gamp.sk/terminovane-vklady/popis
Sú to tvoje peniaze a pokiaľ si nežiadal o predĺženie viazanosti (prolongáciu) - ktorú viaceré banky robia automaticky, niektoré však na požiadanie - sú ti povinní tieto peniaze vyplatiť (to že posielajú šek - výhovorka banky, pretože za šek si berú poplatky z TVOJICH peňazí).
Banka na požiadanie v deň ukončenia viazanosti vkladu musí tieto peniaze+úroky z vkladu - daň vyplatiť na ruku, alebo presunúť na bežný účet (ak o to požiadaš) - šek ne neštandardný postup, ktorý ešte klienta okráda o poplatky.

Moja skúsenosť: termínovaný vklad 3 roky - v deň ukončenia viazanosti som zašiel do banky a žiadal o vyplatenie vkladu a zrušenie účtu - po pol hodine som s lóve v rukách vychádzal von - žiadne šeky - rovno v kase vyplatili.
asterix174
26.08.13,15:34
hej ale ja som to uzatvaral na pobočke pošty a aj na stránke majú napísane že v takom prípade posielaju šek, s tým už asi nič nenarobim ide mi o to koľko to trva
zajko51
27.08.13,17:49
Áno stalo sa mi to asi pred 2-3 rokmi,keď sme nemali poštovú banku zvlášť.Pokiaľ robili term.vklady len za priehradkou tak to robili týmto spôsobom,že poštárka Ti donesie šek a Ty so šekom prídeš k priehradke a vyplatia Ti TV.To nerobí žiadna banka len poštová.