MIG_6
27.08.13,09:57
Dobrý deň.
Bol som rok na platenej PN, teraz po roku pokračujem v neplatenej PN a pred týždňom som bol na komisii a dali mi 30 bodov na moju diagnózu a stále mám bolesti ako celý rok. Som zamestnaný, ale nemôžem už ďalej vykonávať túto prácu, to mi povedali aj odborní lekári. Ako môžem pokračovať a môžem sa aj dobrovoľne pripoistiť?
Ďakujem za rady
Katy a R
27.08.13,08:03
Môžeš sa dobrovoľne poistiť ... ale! Pozri toto, že koľko to stojí: http://www.socpoist.sk/2135-menu/55433s
pomohol by nejký PP - aj na malý úväzok, brigáda (nejaká ľahšia práca) - a potom to riešiť aj dobrovoľným poistením ??
Inak - neboduje sa ... pri ID sa vlastne zisťuje pokles schopnosti pracovať (v prorovnaní so zdravou osobou) - udáv sa v %. Ak posúdili len o 30% - tak nie si ID.
MIG_6
27.08.13,12:07
no hneď ako budem mať ukončenú PN, tak dostanem výpoveď, lebo tú prácu, čo vykonávam už robiť nemôžem a budem musieť ísť na ÚP, ale stále mám dosť silné bolesti a musím brať lieky proti bolesti, takže asi budem musieť ísť znovu na PN, môžem sa predtým dobrovolne poistiť? a po akej dobe môžem ísť zase na PN?
ešte sa idem aj odvolať v SP
veronikasad
27.08.13,12:42
Vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti ?