truch
28.08.13,12:47
Práve sme predložili doklady na kontrolu do SP. Kontrolórka mi tvrdila, že zamestnávateľ je povinný nahlásiť termín výplaty, vraj si ho mám nahlásiť. Mzdy vyplácame už roky prvý pracovný deň v mesiaci, teraz budem robiť mzdy za VIII/2013 dňa 2.09.2013.
Aký dátum mám nahlásiť, niekedy je prvý prac. deň až 3.-ho??
Môže mi SP dať v tomto prípade pokutu? Na výkaze vždy píšem aktuálny deň, v ktorom výplatu robím a hneď prevodom uhrádzam odvody, nikdy sme nemali ani deň omeškania.
Tweety
28.08.13,10:49
Oznámenie SP termín výplaty patrí medzi povinnosti zamestnávateľa. Rovnako ako to, aby tento deň bol uvedený v PZ.
kn-alka
28.08.13,10:55
na registračnom liste zamestnávateľa ste nevyplnili kolonku: deň splatnosti?
truch
28.08.13,14:28
RL sme vyplňovali už strašne dávno, v roku 1992, vôbec neviem, či tam nejaký dátum bol. Jednu kontrolu zo SP sme mali pred 5 rokmi a vtedy bolo všetko v poriadku.
truch
28.08.13,14:30
V PZ máme dátum uvedený, robili sme to dodatkom k PZ
Pepa
28.08.13,15:22
Dodatkami k PZ ste menili výplatný termín? Ak áno, bolo treba oznámiť deň určený na výplatu príjmov do ôsmich dní. Ak ste v roku pána nahlásili, že nemáte určený deň na výplatu príjmov a kontrolór z PZ zistil že ho máte, je to problém. SP od júla posilnila kontrolnú činnosť o.i. aj zvýšením počtu kontrolórov. Kontroluje sa všetko - aj to čo sa v minulosti možno "prehliadlo". Ukladajú sa pokuty za všetko, za čo sa pokuta uložiť dá. Je mi jasné, že som "nepotešila", len aby si bola "v obraze". Výška pokuty záleží napr. od chybovosti, ktorá bola u kontrolovaného subjektu zistená.
truch
30.08.13,08:33
nepotešila si ma:( uvidím ako to dopadne
nepáči sa mi, že firmám, ktoré riadne platia už celé roky sa dá pokuta za niečo, čo vôbec nie je podstatné:(
Pepa
30.08.13,14:50
Prečo myslíš že to nie je podstatné ........ ak je nesprávne nahlásený dátum zúčtovania miezd napr. posledný deň v mesiaci, resp. neurčený ale v pracovných zmluvách, príp. kolektívnych zmluvách je určený napr. 10-eho, je rozdiel či sa poistné odvedie na konci mesiaca alebo 10-eho.......