loksik.lubos
28.08.13,14:21
Dobry den,
chcem sa spitat co je toto za burinu alebo ker ktory/a sa nesmierne taha po zemi a velmi rychlo sa mnozi. Ako ju najlepsie odstranit lebo uz sa pomali rozmnozila po celom pozemku a trhat ma to uz nebavi nakolko ma dost silne korene a najviac sa jej dari na udupanej zemine. Herbicidy powedane ani nezaberaju lebo kym zacnu ucinkovat tak je dalej rozrastena spolu este jednou podobnou tejto ako je na obrazku.Korene su tak silne ze nieje ich mozne ani dokladne vytrhnut zo zeme mam co robit prosim poradte mi ako sa vola a cim ju najlepsie znicit trebas aj kyselinou
Libuše
29.08.13,10:03
Ide pravdepodobne o portulaku zeleninovu
bodliak
29.08.13,10:14
Herbicidy a kyselinu na malú zelenú rastlinku.
A čo dáme na to mäkké i v úvode ?
lujza.j
29.08.13,11:01
arizona
29.08.13,11:06
to je nieco uplne ine!!!!
arizona
29.08.13,11:15
Stavikrv vtaci
http://www.agroporadenstvo.sk/ochrana/buriny_v_jarinach.htm
http://slnieckova.sk/images/stavikrv-vtaci-1092_jpg_290x600_q85.jpg

). Veľmi úspešné sú i zmesné prípravky [RM] ako Arrat, Granstar Combi, Harmony Extra 50 SX, Kantor Plus, Lintur 75 WG, Lintur Premium, Mustang, Mustang Forte, Pegas.
pmajap
29.08.13,14:37
Jedná sa o rastlinu ako píše arizona, vyničila som ju randapon, neriedený z ampulky, namočiť detský štetec zo školy a potrieť srdiečko rastliny. Najlepšie za slnečného dňa, do týždňa uhynie.
Portulaka to je márny boj, keď som ju videla rásť v púšti na Sahare vedela som, že je zle.
ninka24
29.08.13,20:08
tak tieto dne krááásky mam aj doma! stavikrv mi totaaalne zlikvodoval do 4 rokov travnik, len tato pliaga sa mi v nom plazi a portulaka sa mi uhniezdila v chodniku medzi kamenmi...myslim ze zbavit sa ich neda....kopec postrekov a nic....a ked aj nieco zabralo, tak skapala aj trava! randap pomoze, ale len na chvilu - aj ked je totalny herbicíd. Ich korene, to je podzemna siet, ktoru je hadam nemozne zlikvidovat! teraz v lete ked beznu travu vypali slnko, oni sa "krasne" zelenaju a vynimaju...uz som asi rezignovala.
Antea
30.08.13,09:27
Stavikrv vtáčí

Podporuje tvorbu moču a detoxikáciu organizmu.

Jeho sťahujúce účinky sa využívajú pri kataroch žalúdka a čriev. Rozpúšťa močové kamene a mierne zvyšuje krvný tlak. Čaj je vhodný aj pri chorobách kĺbov, dne , reumatizme, chronickom ochorení dýchacích ciest a aj ženských chorobách.
Príprava: 1 čajová lyžička na 2,5 dcl vriacej vody, lúhovať 5 - 10 min.

Viac tu: http://www.zdravie-z-prirody.com/products/stavikrv-vtaci/
Portulaka je vhodná na šalát, chutnala som má kyslastú chuť. Ani neviete čo doma máte a zadarmo :)
arizona
30.08.13,12:56
Presne tak! Niekto "mudry" oznacil bylinky,ktore pouzivali ludia po starocia na liecenie za neziaducu burinu, ktoru treba polievat litrami chemickych latok a likvidovat...a pri chorobach radsej kupit tiez nejaku tu "chemiu", namiesto odtrhnutia "buriny" v zahrade.
loksik.lubos
25.02.14,07:19
tak ked mate novo zalozeni travnik a tato burina vam ho komplet prerasta tak nebudem mat miesto travnika tuto burinu aby sa rozrastala ale chcem mat pekny travnik ved predsa nebudem jest daku burinu ktora rastie kde sa len da. Ak mas zaujem mozete si kludne ju prist otrhat aspom na cca 250 m/2 pozemku
kopretinka
25.02.14,08:50
Arizona,môžeš začať s veľkovýrobou liečivých rastlín :D
Antea
25.02.14,10:28
Historické kořeny trávníků

První trávníky se vyskytly nejprve jako domácími zvířaty spásaná plocha kolem panských domů. Mít pěkný trávník tedy bylo známkou bohatství a moci, protože to ukazovalo, že máte dostatečný kus země a na něm stádečko krav a ovcí. Po průmyslové revoluci množství zvířat už nebylo jako známka bohatství, ale trávník se stejně stal symbolem společenského postavení. Znamenalo to, že máte víc země, než potřebujete účelně využít. Později se trávníky začaly společně s lidmi stěhovat do měst, a stále se zmenšovaly. Spásání a ruční sečení bylo nahrazeno automatickou, přírodními zdroji plýtvající a bezúčelnou krávou – tedy sekačkou. Dvacáté století zažilo explozi v zakládání trávníků – když komerční zájmy začaly produkovat nekonečné množství osiva, hnojiv, pesticidů, herbicidů, zahradní a zavlažovací techniky. Firmy na budování zahrad tak objevily levný způsob jak založit drahou zahradu. Stačí rozprostřít relativně tenkou vrstvu úrodné půdy na cokoliv co se na místě nachází a rozložit hotové travní koberce. Velká plocha vypadá podle uznávaných měřítek luxusně a osázet obvod zahrady je už snadné.
BXLmiami
25.02.14,10:45
Chceš mi povedať že šaškuješ s kosačkou a herbicídmi okolo domu 1x týždenne aby si mal homogénny trávnik?Ved to ani včely nechcú,takýžto americký sen.