cinky16
29.08.13,15:24
Dobry den, neviem, ci som v spravnej skupine ci rubrike....potrebovala by som poradit ohladom invalidneho dochodku. Moja svokra pola na plnom invalidnom dochodku od roku 1999 v roku 2012 ju dali na ciastocny, resp. jej ubrali %....dopoculi sme sa, ze sa to nesmie robit, ze sa treba odvolat, prosim vas mate s tym niekto skusenost? vedeli by ste nam poradit? chceli by sme aby naspat mala plny invalidny dochodok, straca sa nam pred ocami....:(
martuli
29.08.13,13:34
A prečo by sa to nesmelo robiť? Veď aj onkologickým pacientom ak sa lepší zdravotný stav, sa percentá znižujú. Ak lekár posúdil, že došlo k zlepšeniu nálezu od minulej kontroly, tak percentá stiahol.
veronikasad
29.08.13,13:57
Zlepšil sa jej zdravotný stav ? Doložila na posudkovú komisiu výsledky všetkých lekárskych vyšetrení, potrebných pre posúdenie zdr.stavu ?
cinky16
29.08.13,17:51
dakujem vam krasne za odpovede, nevedeli sme, ci mozu ubrat z % ak raz bol clovek na plny invalidny dochodok....:) bohuzial, zdravotny stav je horsi, zachranka je sem castejsie do mesiaca ako volakedy za 10 rokov...aj napriek tomu su ubrate %...neviem, ci lekarske vysetrenia su lepsie oproti minulym, do toho ja nevidim...kazdopadne dakujeme za rady a nazory
Katy a R
29.08.13,18:49
samozrejeme - v rozhodnutí nájdeš - že ako má mamka postupovať, ak nesúhlasí (opravný prostriedok) .
Ale v prvom rade treba pozrieť - prečo je vlastne to zníženie ... ?? len tak bez príčiny jej dôchodok určite neznížili!
smutnuckaaa
08.11.17,10:55
To máte podobne ako ja. Ja som bola skoro rok v nemocnici, vyše 30 operácií za mnou a to z dôvodu, že pán doktor ma dokaličil. Teraz po roku som bola na preposúdenie invalidného dôchodku a chcú mi ho znižiť. Dôvod? Posledný rok som nemala závažnú operáciu a to že sa mi zhoršil zdravotný stav, tak na to nepozerajú.