abcd.kates
30.08.13,10:55
aký je rozdiel medzi akumulátorovým a motorovým postrekovačom? Manuálny už nechceme, máme zlé skúsenosti !
Charon
30.08.13,09:19
Akumulátorový postrekovač:
- Čerpadlo je poháňané elektrickým motorom. Elektrická energie môže byť do motora dodávaná buď z akumulátora (batérie), resp. z elektrickej siete - pripojením prostredníctvom kábla. Výhoda: Nižšia hmotnosť, nízka hlučnosť. Nevýhoda: Dlhá doba nabíjania batérie (aj v prípade rýchleho nabíjania rádove v hodinách), v prípade nie kvalitných a špičkových batérií rýchla strata kapacity. Potreba minimálne dvoch batérií...

Motorový postrekovač:
- Čerpadlo je poháňané spaľovacím (Ottovým motorom). Palivo - benzín, resp, niečo na podobnej báze. Výhoda: Pri spotrebovaní benzínu v nádržke, postačuje doliať a postrekuje sa ďalej. Väčšia mobilita. Ak je k dispozícii dostatok paliva (kanistra) možnosť postrekovať bez väčšej prestávky stále :-) Nevýhoda: Vyššia hmotnosť, hlučnosť, väčšia starostlivosť o motor a prevodovku (výmena, dolievanie oleja)

Doplnenie: Výber vhodného náradia záleží najmä od toho, o akú veľkú plochu ideš ošetriť. Ak máš záhradu s piatimi jabloňami, jednou slivkou a 20 koreňmi viniča, tak si kúp akumulátorový postrekovač. Ak máš ovocný sad, 500 koreňov viniča, tak so spaľovacím motorom.
wabi
30.08.13,21:18
Postupne prechádzam na akumulátorové náradie. Zatiaľ len reťazová píla a krovinorez akumulátorové s dvomi kvalitnými baterkami. Postrekovač mám kvalitný motorový, ale ak by som sa teraz rozhodoval, dal by som už asi prednosť kvalitnému akumulátorovému s 2 silnými baterkami. Závisí to ale samozrejme aj od toho koľko plánuješ využívať ako často a koľko stromov, či plochy...
Nestriekam veľa a to je vlastne pre motorový postrekovač zle, pretože tým trpí že nie je pravidelne často a intenzívne využívaný aj nedávno som ho musel dať kvôli tomu opraviť, mal problém zo štartovaním...
bodliak
31.08.13,05:49
Somarina. Radšej ručný mechanický, ako akumulátorový.
bodliak
31.08.13,05:50
Akumulátorový a motorový má o niekoľko "kurvítok" viac. Trápiť vás bude to isté plus navyše štartovanie, alebo baterka...
julysak
31.08.13,09:39
Reťazová píla na akumulátor :D :D :D - - - - šak kto už nevie čo s peniazmi

To aby si do lesa nemusel ťahať kábel ?????????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????

PS
Len nezačni, že aké sú akumulátory EKOLOGICKÉ !
pankratz
31.08.13,09:56
Pokiaľ u motorového je použitý dvojtakt, tam sa vyskytne veľa problémov. Prikláňam sa k názoru, že rozhodujúca je plocha, u akumlátorového je potreba najmenej dve batérie.
julysak
31.08.13,16:14
Neviem aké problémy tam môžu byť

- vyvetráš
- dáš sýtič
- namiešaš zmes
- dáš iskru
- a je to

PS
Na zimu namažeš valec zmesou a na jar musí chytiť za 1-2 minúty