Sandra I.
05.09.13,09:00
Zdravim vsetkych

prerabame byt a stala sa nam poistna udalost - praskol odvzdusnovaci ventil a vytopilo suseda pod nami
v case udalosti sme neboli doma ani on, ani my - ale nastastie, svokor bol doma (o par vchodov dalej) a po nahlaseni spravcom,ze zrejme nam tecie voda z bytu..zavolal opravara
My mame byt poisteny, sused tiez.
A teraz k pointe - sused ma poistku v poistovni Uniqa .. avsak, dal mi do ruky na podpis papier, kde ma len vypisane veci, ktore VRAJ boli poskodene a jednu celkovu sumu 3000eur. Za nami, na obhliadku nasho bytu ziaden clovek z jeho poistovne nebol..dokonca ani na tom papieri nebolo meno toho, kto by to mal vystavit.
Nie je to divne? Pretoze mne sa na tom nieco nezda...do bytu na pozretie sused uz nema zaujem nas pustit (co nas ma co pustat do jeho bytu..)
Ake mate skusenosti s poistovnami v tejto veci?
dakujem za rady
expeeert
05.09.13,09:01
Nič nepodpisuj. Oznám svojej poistovni, čo sa stalo, sused nech oznámi svojej.
Pozri si aké máš zmluvné podmienky s poisťovňou, aké výluky a podľa toho rieš ďalej - či máš poistený len svoj byt alebo aj ostatné priestory vzťahujúce sa na poistnú udalosť a pod.
Lebo nie je poistenie bytu ako poistenie bytu...
misoft
05.09.13,14:53
Pokiaľ je niečo poistené a vznikne poistná udalosť - toto sa nahlási poisťovni a tá musí vyslať tzv. likvidátora, aby to zhodnotil, prípadne v systéme "urob si sám" musia byť z poškodených veci foto dôkazy. Inak je to tvrdenie, že bolo niečo poškodené.

A vzhľadom k tomu by mala byť s tým oboznámená jedna i druhgá strana - prípadne likvidátor by šiel i k zdroju vzniku udalosti.

Teda nič nepodpisuj - spoj sa so svojou poisťovňou, nech oni pošlú svojho "obhliadača" - ten obzrie tvoje i jeho poškodenie, pozisťuje všetky údaje - nech sa poisťovne bavia medzi sebou.
julysak
05.09.13,15:16
Nič nepodpisuj. Oznám svojej poistovni, čo sa stalo, sused nech oznámi svojej.
Pozri si aké máš zmluvné podmienky s poisťovňou, aké výluky a podľa toho rieš ďalej - či máš poistený len svoj byt alebo aj ostatné priestory vzťahujúce sa na poistnú udalosť a pod.
Lebo nie je poistenie bytu ako poistenie bytu...
Nahlásiš, že ti prasklo a povieš, že vytopilo aj pod tebou / dáš kontakty
zavolajú ti kedy príde dokumentarista k tebe
a zvlášť k susedovi
Najrýchlejšie je na "rozpočet" :
- na aute som kedysi zarobil
- teraz na kuchyni (voda / linka ) prerobil