sakal456
06.09.13,12:39
Dcere sme kupili matrac od slovenskeho vyrobcu a nebol ziaden problem. Problem nastal az ked sme kupili rovnaky matrac aj druhej dcere cca po roku.
Objednali sme rovnaky matrac s rovnakou tvrdostou T3. Matrac ktory vsak prisiel bol ovela tvrdsi ako ten povodny. Dokonca mal aj inu farebnost peny z ktorej bol vyrobeny. Tak som vyrobcu poziadal aby mi identifikoval matrac podla fotky toho noveho a prisla odpoved, ze sa jedna o tvrdost T4. Preto som ten novy matrac reklamoval. Matrac vyreklamovali a priniesli novy. Ale rovnako tvrdy. Tak som sa snazil to vyreklamovat znova a mila teta na reklamacnom oddeleni mi povedala, ze snad nechcem aby matrac po roku pouzivania mal rovnaku tvrsost ako novy.

A ja sa teda pytam. Je mozne aby matrac po roku pouzivania 13kg dietatom natolko stratil svoju tvrdost oproti novosti, ze je to viditelne aj pri stlaceni matraca. Ako si mam potom vybrat tvrdost matraca (ked je to jeden z dolezitych faktorov pri kupe) ked po roku pouzivania je jeho tvrdost o stupen nizsia?

Ak ma niekto skusenosti s matracmi tak poprosim o odpovede.
Velka vdaka
M.
erik555
06.09.13,11:05
aky je to matrac?
meha
06.09.13,14:03
Akú máš záruku na matrace?Reklamuj ten prvý,uvidíš čo ti dôjde.Mne to pripadá ,že ten starý/ročný/poslali s inou tvrdosťou. Po roku užívania 13 kg dieťaťom nemôže dôjsť k zmene tvrdosti,čo potom dospelí ? Zaujímavé je aj hodnotenie tvrdosti podľa fotky.Podľa čoho to identifikovali?Podľa farby peny?
sakal456
07.09.13,12:45
materasso president exra lux
sakal456
07.09.13,18:29
Z fotky to mohli zistit iba podla farebnosti peny. NIc ine tam vidiet nebolo.

Predpokladam, ze ak by som reklamoval ten povodny, tak mi donesu rovnako tvrdy ako ten novy. Ale ako bonus som sa dozvedel, ze reklamovat ho nemozem, lebo strata tvrdosti nieje chyba. Vraj by som ho mohol reklamovat len v priade prelezania.

Ale hlavne vobec nevem kde je pravda.
- Zmekol ten povodny matrac za rok natolko, ze je to viditelne?
- Priniesli mi uz druhy krat T4 mesto T3?
- Bol ten povodny matrac naozaj T3? (maksi ako T3 nevyrabaju)
meha
09.09.13,05:32
Prezident extra lux
Obľúbený kvalitný sendvičový matrac preferujú zákazníci, ktorí hľadajú tvrdé spanie. NIGHTFLY pena na povrchu Vás príjemne tvaruje. Tvrdý stred jadra je tvorený PUR-penou vysokej hustoty, spolu s kokosovým vláknom poskytuje vysokú oporu chrbtice. Odzipsovateľný poťah DAMAŠEK je určený len na chemické čistenie. Použitie matraca na lamelový rošt.

odzipsovateľný poťah DAMAŠEK prešitý s PES vláknom – gramáž 300 g/m2; komfortná mäkčená pena NIGHTFLY;
PUR-pena s hustotou
28 kg/m3 – T3,
35 kg/m3 – T4;
prírodné kokosové vlákno; ovčia vlna – gramáž 300 g/m3; doporučený rošt – lamelový, nepolohovateľný

T3 výška16 cm tvrdosť 2 hviezdičky,záťaž do 95 kg ,záruka 3 roky
T4 16 cm tvrdosť 3,záťaž do 130 kg,záruka 3 roky
Dala som to tu len preto,že na stránke,kde predávajú matrace Materasso sa nespomína nič o farebnosti peny ,z ktorej by určili tvrdosť matraca,ide o hustotu.
Jedine čo sa uvádza s predajom matracov a nielen Materasso je možný pocitový rozdiel tvrdosti pri uložení matracov na rozdielny rošt.Takže ak máš obidva matrace na rovnakom rošte,tvrdosť musí byť rovnaká.
POZOR!-
PUR-PENA patrí medzi základné materiály pri výrobe matracov; jej vlastnosti sa používaním menia. Pri prvom použití vyniká tuhosťou, ktorá sa používaním mení k príjemnejšiemu komfortu pri ležaní,to je odpoveď na tvoju otázku.Výrobca to uvádza.Tvoj matrac sa používaním zmenil na "komfortnejší".
pito11
21.09.13,12:18
Každý matrac, keď príde z výroby je nový a nepoužitý. Jadro ani ďalšie vrstvy sú nepoužité, preto trvá cca. 2-3 týždne, kým sa všetky materiály "usadia". Skrátka použitím dôjde k miernemu zatlačeniu, ktoré sa však pri kvalitných matracoch už nemení po celú dobu používania (nebavýme sa teraz o lacných penách, ktoré po pól roku stratia akúkoľvek pružnosť a elasticitu). Takto môže dôjsť k odlišnostiam medzi "starým" a novým matracom. Tvdosť sa však v žiadnom prípade nemení. U väčšiny výrobcov je však problém ten, že často sa menia dodávatelia surovín, prípadne výrobca má niekoľko dodávateľov na jeden materiál. Proste ten kto dá lepšiu cenu vyhráva. Vtedy samozrejme môže dôjsť k tomu, že kvalita materiálu bude iná (farba peny nie je dôležitá, každý výrobca si ju volí podľa svojich predstáv). Tým, že pracujem v tomto prostredí už nejaký ten piatok, tak viem, že toto je najbežnejšia príčina, prečo sú rovnaké modely matracov po určitom období iné. Odporúčil by som preto sa orientovať na výrobcov, ktorí dlhodobo a hlavne jasne deklarujú od koho materiály nakupujú, aký je pôvod,... a hlavne či majú jedného, alebo viacerých dodávateľov na jeden druh materiálu. Vtedy sa nemôže stať, že jeden (nový) matrac bude iný ako ten druhý (starý) :)
sakal456
23.09.13,07:00
Dakujem vsetkym za informacie.
Priznam sa, ze som sklamany. Necakal som, ze by vobec taketo nieco mohlo nastat. To, ze vyrobca nieje schopny garantovat rovnaku tvrdost matracu.

Tvrdost matracu je jedna so zakladnych vlastnosti, ktore skumam pri vybere matraca. Preto si myslim, ze by sa nemala nejaka vyrazne menit. Ved naco by sme chodili a skusali si matrace :-(

Dost sklamany som z pristupu vyrobcu, ktory nieje schopny ziadnym sposobom otestovat (dokazat), ze tvrdost matracu je taka ako ma byt. Takto to vyzera, ze stitok s tvrdostou na matraci je proste svaty a basta.

Kazdopadne uvazujem nad tym, ze podnet poslem aj na Obchodnu inspekciu a s urcitostou mozem tvrdit, ze nase dalsie matrace v domacnosti budu urcite od ineho vyrobcu. A samozrejme aj vsetkych znamych budem informovat o vlastnostiach tychto matracov.

Dakujem Materasso